Килим з фетру своїми руками

3

Тема килимів і доріжок, зроблених своїми руками, досить популярна, причому популярність таких виробів зростає з настанням холодної пори року. Пропонуємо цікаву ідею як зробити гарний і яскравий килим з фетру своїми руками. Техніку виготовлення такого килимка можна порівняти з квілінгом — мистецтво створення композицій із скручених смужок паперу. Тільки в нашому випадку будемо використовувати смужки фетру або іншого матеріалу.

Матеріали для створення килимка

У даному майстер-класі в якості основного матеріалу використовуються різнобарвні смужки фетру. Але якщо спеціально купувати фетр або повсть, то можна собі уявити, у скільки обійдеться створення такого килима. Тому рекомендуємо звернути увагу і на інші варіанти, які здешевлять виріб, хоча, ймовірно, зовнішній вигляд стане не таким яскравим і святковим. Все залежить від акуратності виконання і підбору кольорів.

Отже, замість фетру або повсті ви можете спробувати взяти старі тонкі ковдри, наприклад, дитячі, джинси різних відтінків, вовняні светри та кофти, демісезонні пальта. Якщо своїх непотрібних речей немає, завжди можна дуже дешево їх придбати в секонд-хендах. Також знадобиться клей, в ідеалі клейовий пістолет.

Килим з фетру своїми руками: хід роботи

Розмір килимка і візерунок залежить тільки від вашого бажання і фантазії. Особливу принадність килиму надає колірне рішення використаних смуг — плавний градієнтний перехід від одного відтінку до іншого.

Сама технологія створення фетрові килима своїми руками проста, але вимагає терпіння. Ви вже підготували смужки матеріалу і навіть розібрали їх по квітам і відтінкам. Також у вас є клейовий пістолет, яким працювати в даному випадку буде дуже зручно. На тканину наносимо тонку смужку клею і звертаємо смужку в невеликий рулон, який продовжуємо обклеювати смужкою вже іншого кольору. Нову стрічку приклеюємо точно в стик до попередньої.

Такі рулони стануть центральними круглими елементами в тілі готового килима.

Візерунок килимка ви запросто придумаєте самі. Кілька круглих, овальних і неправильної форми елементів різного розміру з’єднуються між собою клеєм, а простір між ними заповнюється все тими ж повстяними смужками.

Результат виглядає приголомшливо!

А ось килим, зроблений зі старих ковдр.

Цей килимок був зроблений з різних матеріалів — махрового халата, шерстяного светра і трикотажних футболок.