Новий килим з старого килима своїми руками

2

Куди подіти старий потертий килим? Якщо килим не підлягає реставрації та відновлення, не являє собою майже ніякої матеріальної цінності і не дорогий як пам’ять, то багато хто просто його викидають або відвозять на дачу. Але існує цікавий спосіб як з старого килима своїми руками зробити новий, вінтажний і вельми незвичайний килимок.

Раніше мати хороший вовняний килим у квартирі вважалося ознакою благополуччя і гарного смаку. Килими прикрашали стіни і підлогу вітальні та спальні, передпокої стелили безворсовий половик. З часом багато килими истрепались, десь протерлися або порвалися, от і постає питання що зробити з старого килима. Техніка клаптикового шиття у нас найчастіше асоціюється з барвистими ліжниками. Але таким же чином можна зшити і килим! Дизайнери німецької студії Miinu роблять приголомшливі килимові вироби із старих килимів і доріжок! Звичайно, в їх асортименті є і зовсім нові килими, спеціально зістарені. Але в серії Vintage Carpets (Вінтажні килими) використовувалися старовинні зразки класичного турецького килимарства, багатьом з яких понад 80 років!

Кожен килим зшитий вручну з яскравих шматків старих килимів і паласів. Але спочатку кожен килим проходить спеціальну обробку. Крім ретельного чищення, деякі килими майже знебарвлюють спеціальними розчинами, а потім розрізають на окремі частини. Згідно ескізу майбутнього нового килима, кожен клапоть забарвлюється в певний колір (або ж залишають початковий). На останньому етапі зшивають клапті в певній послідовності, створюючи фактурний малюнок, візерунок і колірну гамму. При цьому природні потертості і відсутність ворсу добре видно, що і надає новому килиму вінтажний стиль. У поєднанні з якісними меблями і аксесуарами http://resolute.com.ua/shop/brand/calligaris інтер’єр вітальні або спальні заграє новими фарбами.

Мабуть, зробити такий килимок своїми руками з радянського старого килима з високим ворсом буде важко. Але тонкі килими і килимки, практично без ворсу, цілком можуть стати вихідним матеріалом. Перед тим, як що-небудь робити зі старим килимом, переконливо рекомендуємо віддати його в хімчистку! Якщо палас тонкий, то можна спробувати зшивати клапті на хорошій швейній машині, але швидше за все доведеться робити стібки вручну або обв’язувати з допомогою гачка.