Невеликий бетонний будинок в Словенії

3

Спроектований як монолітна структура, цей простий на вигляд бетонний будинок розташований в мальовничій місцевості Словенії і являє собою сучасний погляд на традиційні котеджі. Проект належить архітектурної студії Dekleva Gregorič Arhitekti, головною особливістю якого є бетонні стіни та оздоблення фасаду каменем.

Невеликі компактні котеджі досить популярні в цьому регіоні, і цей бетонний будинок поєднує в собі елементи як сучасної, так і класичної архітектури.

Кам’яне облицювання і грубий бетон роблять екстер’єр грубуватим і незатишним, але всередині обстановка більш дружня і комфортна для проживання. Особливістю інтер’єру є застосування концепції «вдома в будинку».

Перший поверх — це відкрите громадське простір в мінімалістському стилі, де є вітальня, кухня і загальна ванна кімната. Колірна гамма проста і базується, головним чином, на нейтральних тонах. Сірий колір гармонійно поєднується натуральними відтінками дерева, а також чисто білими елементами.

Дерев’яні сходи ведуть на другий поверх. Під сходами розташоване робоче місце, а простір під сходами використовується як книжкові полиці.

Спальня, дитяча та ігровий простір розташовані на другому поверсі. Кожна кімнатка нагадує окремий дерев’яний будиночок зі своєю похилим дахом. Загальний простір між кімнатами проглядається з першого поверху, а щоб запобігти падіння, з боків натягнута мотузкові сітка.

Спальня в стилі мінімалізму дихає простотою і чистотою. Ніяких зайвих деталей, натуральне дерево, білі панелі і віконце в даху…до Речі, бетонний будинок має дуже мало вікон. Ця особливість є загальною і традиційної для регіону. Але архітектори все ж передбачили на додаток до вікна на фасаді і два невеликих вікна в скаті даху.

Овальний паркан оточує бетонний будинок з одного боку, дещо пом’якшуючи сувору текстуру і прямі кути. Крім того, будинок побудований на схилі і овальна огорожа покликана приховати це.

Фотографії: dekleva-gregoric