Дах з дисків своїми руками

3

Що робити зі старими CD / DVD дисками і з ще більш антикварними вініловими пластинками? Крім марного складування, викидання на смітник або невеликих виробів з дисків, чимала кількість застарілих медіаносіїв можуть бути використані в дійсно масштабний проект — дах з дисків своїми руками!

Де можна зробити дах з дисків

Такий метод покриття придатний для будь-якого даху з дерева або іншого матеріалу, до якого можна прибити диски або дерев’яну панель з вже прикріпленими дисками. Звичайно, для житлових приміщень краще використовувати професійні покрівельні матеріали, але для таких будівель, як сараї, альтанки, прибудови або навіси над входом чудово підійде така дешева, водовідштовхувальна одяг, який, до того ж, зроблена з непотрібного сміття та непотребу. Замість дисків можна використовувати вінілові платівки, якщо, звичайно, ви знайдете таку велику кількість.

Все ж диски зараз знайти простіше, ніж вінілові платівки, тому далі мова піде саме про даху з CD-дисків. Для того, щоб надійно укласти диски на 1 кв метр поверхні, використовуючи цей спосіб, знадобиться 120 дисків. Причому наявні отвори в них будуть перекриватися сусідніми, таким чином волога не буде просочуватися, а вільно стікати вниз. Ось так:

Дах з дисків — хід роботи

У кожному диску потрібно акуратно просвердлити невеликий отвір для цвяхів або шурупів, ось тут:

Для прискорення процесу можна спробувати свердлити не по одному, а відразу декілька, при цьому надійно закріпивши всю стопку, щоб отвори скрізь були на одному місці. Далі слід продумати майбутній зовнішній вигляд і візерунок вашої даху. Можна укладати диски лицьовій або зворотній (перламутровий) стороною вгору. Деякі переваги укладання блискучою перламутровою стороною вгору: відображення ультрафіолетових променів, що буде сприяти більш тривалої експлуатації покриття, а також трохи охолодить простір під дахом. З іншого боку, така черепиця може дуже дратувати сусідів, пускаючи сонячних зайчиків у вікна. Можна використовувати не тільки однотонні, але і різнокольорові диски, виклавши при цьому певний візерунок, малюнок або напис.

Диски можна прибивати цвяхами відповідного розміру або прикручувати шурупами, використовуючи шуруповерт. Щоб ряд дисків розташовувалися на одній прямій, зручно буде прокреслити олівцем або вугіллям прямі лінії.

Починати необхідно з нижньої частини даху і далі укладати диски за схемою, показаної вище. Слідкуйте за тим, щоб отвори дисків перекривалися один одним.

Ось таким чином приблизно за годину можна покрити один квадратний метр панелі черепицею з непотрібних дисків. Автор ідеї тестував дах в умовах дощу і спекотного літнього сонця, восени оригінальне покрівельне покриття було в прекрасній формі.