Підвісні ліжка в інтерєрі

3

Підвісні ліжка — не нове, але як і раніше актуальний напрямок в дизайні інтер’єру спальні. Хоча підвісні ліжка у нас більше асоціюються з відпочинком на свіжому повітрі, в саду або на веранді, їх використання в інтер’єрі цілком виправдано. Завдяки різноманітності варіантів конструкції, такі ліжка можна встановити в будь-якому приміщенні. Пропонуємо ознайомитися з видами підвісних ліжок, особливостями їх кріплення і прикладами використання в інтер’єрах різних стилів.

Зміст

 • Переваги і недоліки підвісних ліжок
 • Види кріплень
 • Стилі інтер’єру і підвісна ліжко
 • Підвісні ліжка: переваги та недоліки

  Переваги. У ліжок підвісного типу немає ніжок, вони ніби ширяють на підлогою. Відповідно, в інтер’єрі кімнати створюється відчуття легкості, легкості, світла і простору, звичайно, якщо інші предмети меблів не захаращують простір. Піднесена ліжко дає можливість розгорнутися повною мірою, оформляючи підлогу. Можна втілити будь-які дизайнерські рішення, покласти оригінальні килимові покриття без необхідності враховувати ліжко в дизайні підлоги. Простір під ліжком можна корисно використовувати для зберігання речей в красивих коробках або ящиках, але варто пам’ятати, що таким чином ви нівелюєте ефект невагомості і простору. І, нарешті, підвісна ліжко — дуже оригінальний варіант спальних меблів, що безсумнівно прикрасить інтер’єр.

  Недоліки. До головного недоліку підвісних ліжок можна віднести порівняльну складність монтажу. На відміну від стаціонарних ліжок, в підвісних вкрай важливим моментом є кріплення до стелі або стіни. Неправильно виконане кріплення може призвести до падіння всієї конструкції, псування стіни або стелі, а також травмі сплячого. Незважаючи на те, що ліжко візуально розвантажує простір, вона зовсім не економить місце, в деяких випадках навіть навпаки, адже ви не зможете повноцінно використовувати простір під ліжком для зберігання постільної білизни, ковдр та інших речей. І робити вологе прибирання доведеться набагато частіше, так як пил і сміття під висячої ліжком будуть дуже добре видно.

  Як переваг, так і до недоліків можна віднести те, що багато моделей підвісних розгойдуються при будь-якому русі. Комусь це може подобається, а когось- заколисувати. Якщо Вам не по душі рухливість ліжка, вибирайте підвісні ліжка з жорстким кріпленням або ж стандартні стаціонарні моделі.

  Види кріплень

  Найголовніше в підвісну ліжка — правильне і надійне кріплення, яке витримає вагу ліжка і сплячих на ній людей. Дуже важлива міцність поверхні кріплення, тобто в стіну з гіпсокартону або на тонку декоративну стельову балку масивну підвісну ліжко монтувати не можна.

  Стельове кріплення підвісних ліжок

  Найпоширеніший варіант кріплення підвісної ліжка — стельовий. Такий спосіб нагадує гойдалки або підвісну садові меблі. При проектуванні стельового кріплення важливо розрахувати навантаження, яку буде нести конструкція. Зазвичай для цього використовуються міцні анкери з металевих сплавів, вмонтовані в стелю. Потім на анкери вішають канати, троси чи ланцюги, які пропускають через отвори в кутах основи ліжка і закріплюють з зворотного боку. При такому способі кріплення ліжко буде розгойдуватися.

  Ліжко на тросах або канатах можна однією стороною просто притулити до стіни, тоді гойдатися буде менше. Щоб підстава ліжка не подряпало стіну, можна на одну з дотичних поверхонь прикріпити шматок повсті.

  Щоб запобігти розгойдування, можна використовувати замість тросів або канатів статичні конструкції, наприклад, металеві жердини або поперечини. В такому випадку кріплення до стелі роблять не через анкери, а з допомогою куточків або круглих кріпильних конструкцій.

  Також розгойдування відсутня при комбінованому або настінному кріпленнях підвісних ліжок, про що піде мова далі.

  Кріплення ліжок до стіни

  По-справжньому ефектно підвісна ліжко виглядає у варіанті кріплення до стіни, коли дійсно створюється ефект польоту над підлогою, так як не видно точок кріплення. Такі ліжка так і називаються — ширяють (іноді плаваючі). Кріплення до однієї стіни в чистому вигляді використовується досить рідко через складність монтажу несучої конструкції.

  Набагато простіше встановити підвісну ліжко, маючи дві площини опори, наприклад, в кутку між двома стінами. Тут використовуються масивні куточки або балки, виконують роль полички-підтримки для ліжка. Найчастіше дизайнери вдаються до невеликої хитрості — ширяють ліжка кріпляться до стіни і мають одну практично непомітну ніжку, розташовану посередині основи ліжка.

  Іноді підтримують ніжки роблять з прозорих пластикових панелей, щоб домогтися ефекту невагомості.

  Ще використовується кріплення підвісної ліжка за прикладом верхніх полиць в поїзді. Зазвичай так оформлюють дитячі кімнати з двоярусними ліжками.

  Комбіноване кріплення підвісних ліжок

  Комбіноване кріплення підвісних ліжок передбачає поєднання кріплень до стелі, стіни або підлоги. Такий спосіб найбільш надійний, усуває розгойдування і може застосовуватися в дитячих кімнатах. Наприклад, канати або ланцюги пропустити через отвори основи ліжка, натягнути і закріпити через анкери, вмонтовані в підлогу. Або анкер, закріплений на підлозі, розміщений під центром ліжка.

  Або підвішена до стелі ліжко однією стороною додатково кріпиться до стіни.

  А ось цікавий варіант комбінованого кріплення, де точкою опори служить широке підвіконня або екран для радіатора.

  Стилі інтер’єру і підвісні ліжка

  Підвісні ліжка можна гармонійно вписати практично в будь-який стиль інтер’єру завдяки різноманітності дизайну і конфігурацій.

  Дерев’яні ліжка з канатами будуть доречні в інтер’єрі скандинавського або еко стилю, лофта або кантрі, де присутня обробка з натуральних матеріалів. Ланцюги і грубо оброблене дерево чудово підійдуть для сучасної спальні в стилі індастріал або лофт. Для спальні в стилі хай-тек багато вибирають ширяють ліжка.

  Пропонуємо подивитися в галереї різні приклади інтер’єрів з підвісними або ширяючими ліжками.