Як вибрати розмір килима?

3

Килим — важливий елемент інтер’єру, який відмінно зонує простір, робить атмосферу в будинку більш затишною і розслабленою, надає великий вплив на інтер’єр в цілому. Тому при виборі килима (як, втім, і будь-якого аксесуара або елемента обстановки) необхідно враховувати безліч чинників. Сьогодні поговоримо про те, як підібрати правильний розмір для ковар у вітальні або спальні.

Як вибрати розмір килима?

Одна з головних функцій килима — зонування простору. При виборі потрібно враховувати площу підлоги, меблі буде стояти в тій чи іншій зоні, а також дотримуватися зв’язок і баланс між усіма елементами інтер’єру та зонами.

Перш, ніж відправлятися в магазин, намітьте місце в кімнаті для килима малярським скотчем і уявіть, як він буде виглядати щодо вашої меблів. Як правило килими пропонуються в стандартних розмірах на 1,2 1,8 м або на 1,5 2,1 м, а також у великому розмірі 1,8 на 2,7 м і экстрабольшом 2,4 на 3 м або на 2,7 3,6 м.

Якщо складно прийняти рішення, який розмір вибрати, завжди вибирайте той, який більше за розміром. Маленький килим важко змусити виглядати солідно чи затишно на великій площі.

Килим у вітальні

Якщо вітальня простора, то краще вибрати килим великого або экстрабольшого розміру. Це залежить від площі кімнати та фінансової можливості.

Маленькі килимок буде виглядати куцим і безглуздим, краще вже тоді обійтися без нього. Великий килим розташуйте так, щоб його краї трохи заходили за передні ніжки меблів. Таким способом ви візуально зв’яжете меблі і килим в єдину зону відпочинку. Якщо є можливість придбати экстрабольшой килим — купуйте сміливо! Такий килим, окрім зонування, дає можливість дітям або гостям розташуватися прямо на килимі, а зона відпочинку набуває неймовірний затишок і м’яке чарівність.

Для великої вітальні підійдуть килими на 2,7 1,8 м або 2,4 на 3 м. Для маленької — стандартні на 1,2 1,8 м або на 1,5 2,1 м.

У маленькій вітальні вибору у вас немає, розмір килима буде стандартним або навіть менше, але при цьому намагайтеся дотримуватися ті ж правила розміщення килима, що і для просторої кімнати: краю килима повинні злегка заходити за передні ніжки м’яких меблів.

У вузькій кімнаті у вас, швидше за все, варто довгий диван. В такому випадку буде ідеально, якщо диван у всю довжину стоїть на килимі, а ще невелику ділянку килима збоку буде вільним.

Килим в спальні

Багато люблять застелити килимовим покриттям всю підлогу в спальні. Насправді, один килим під ліжком буде виглядати більш стильно і естетично.

Розмір килима залежить від площі спальні, зокрема – від площі прікроватной зони. Не потрібно намагатися застелити килимом всю зону навколо ліжка. Добре, якщо тумбочки біля узголів’я будуть стояти на підлозі, біля краю килима, а сам килим буде покривати мінімум 50 см підлоги з кожної сторони і торця ліжка.

Комод та шафа в спальні краще розміщувати на підлозі, без килимового покриття. Якщо у вас в спальні є туалетний столик, трюму з дзеркалом, то цю зону «жіночої краси» краще зонувати окремо, невеликим круглим килимком або зовсім обійтися без нього.

Для двоспального ліжка мінімальний розмір килима – 1,5 2,1 м, але при можливості вибирайте килим на 1,8 2,7 м.

За матеріалами порталу: comfort-room.com.ua — широкий вибір килимів та килимових виробів в Києві!