Оригінальні вироби з скляних пляшок

3

Накопичення скляних пляшок і їх подальша утилізація — досить серйозна проблема для екології. Зараз багато пляшки мають нестандартну форму, а тому не придатні для здачі в пункти приймання склотари і потрапляють на сміттєвий полігон. Тому багато дизайнерів і просто любителі робити щось своїми руками створюють оригінальні та цікаві вироби з скляних пляшок, які додають родзинку в інтер’єр або екстер’єр будинку, при цьому хоч частково допомагають вирішити питання повторного використання склотари. Пропонуємо з десяток напрямків подумати, що ви можете зробити з скляних пляшок своїми руками.

Як розрізати скляну пляшку

Для багатьох виробів пляшки використовуються цілком, але в ряді випадків необхідно розрізати скляну пляшку. Існує декілька варіантів як це зробити, і в кожного є свої плюси і мінуси. Треба сказати відразу, що домогтися ідеально рівного краю зрізу саморобними пристроями для різання буде досить складно. Можливо, доведеться зіпсувати не одну пляшку і випробувати не один спосіб, перш ніж ви досягнете бажаного результату. Варіанти наступні: за допомогою спеціального верстата або склоріза саме для винних пляшок, різка пляшки з використанням нагрівання полум’ям або окропом, з використанням палаючої нитки, ніхромового дроту під напругою.

Склоріз і окріп

Склоріз і вогонь

Ніхромовий дріт, просочена горючою рідиною нитка

Обов’язково дотримуйтесь заходів обережності при роботі з вогнем, струмом і наждачкою при шліфуванні країв зрізу. Пам’ятайте, що дрібна скляний пил може розлетітися по всій кімнаті або потрапити в очі. Для шліфування можна використовувати брусок для заточування ножів і шліфувати під водою. Або ж на наждачний папір налити трохи води і швидко рухати пляшку з нею.

Є ще один спосіб обробки пляшки зі скла. Але це можна зробити в спеціальних склодувних майстерень. Пляшка нагрівається до 600-1000°С, стає м’якою, пластичною і таким чином майстер надає їй унікальну форму, наприклад, може сплюснуть її, зробивши тарілку.

Отже, що ж можна зробити з скляних пляшок?

Вироби з скляних пляшок

Посуд (стакани, келихи, тарілки) з скляних пляшок

Розрізана на дві частини пляшка може стати склянкою і келихом! Важливо ідеально відшліфувати зрізи, щоб не порізатися. В якості ніжки для келиха використовуйте пробку або скляну ніжку від розбитого келиха.

Плоскі тарілки в домашніх умовах зробити не можна, але якщо у вас є знайомі в склодувній майстерні, то ваші винні або пивні пляшки можуть перетворитися в такий оригінальний набір тарілок.

Вази і кашпо з скляних пляшок

Ціла пляшка — вже готова ваза для квітів. Існує маса способів, як можна прикрасити пляшку: пофарбувати, розмалювати візерунками, обмотати нитками, зробити декупаж. Також вази можуть бути не тільки настільні, але і настінні. Якщо розрізати пляшку на дві частини, то в шийку можна насипати ґрунт (на сітку) і посадити рослину, а в нижній склянку налити воду.

Свічники з скляних пляшок для будинку й саду

Свічки в інтер’єрі завжди створюють особливу атмосферу романтики та затишку. З скляних пляшок можна зробити своїми руками різні варіанти свічників.

Світильники з скляних пляшок

Як плафонів для настільних ламп і світильників винні і пивні пляшки також відмінно підходять.

Вішалки та гачки для одягу з винних пляшок

Столи і стільці з скляних пляшок

«Голос вітру» з скляних пляшок

Вдома і стіни з скляних пляшок

<

Клумби, огорожі і доріжки в саду з скляних пляшок