Незвичайні дверні ручки: оригінальний дизайн

3

В будь-якому житловому приміщенні, навіть в однокімнатній квартирі-студії, є як мінімум дві двері вхідні та міжкімнатні у ванну. Розсувні типи міжкімнатних дверей можуть обходиться без дверних ручок, але для розпашних дверей на петлях присутність ручки необхідно. Дверна фурнітура — одна з тих малопомітних деталей, які формують інтер’єр і роблять його закінченим. Спробуйте поставити не підходить за стилем ручку — і ви побачите, що вона здатна зіпсувати всю обстановку в цілому. Так що дверні ручки — це не тільки необхідний функціональний, але і важливий декоративний елемент як інтер’єру, так і екстер’єру входу в будинок або квартиру.

Види дверних ручок

Стандартні це моделі або ви обираєте незвичайні дверні ручки, важливо знати основні типи класифікації, які допоможуть визначитися з вибором дверної фурнітури.

Насамперед, дверні ручки можна розділити за призначенням:

  • вхідні;
  • міжкімнатні.

Очевидно, що вхідні дверні ручки в першу чергу повинні бути надійними, міцними і довговічними, адже на них покладена важлива роль. У дизайні міжкімнатних дверних ручок більше уваги приділяється красивому зовнішньому вигляду. Хоча нічого не заважає і вхідним ручкам мати оригінальний зовнішній вигляд, нестандартну форму або забарвлення.

В залежності від конструкції дверні ручки бувають:

  • стаціонарні;
  • фалевые рухливі із засувкою.

Стаціонарні ручки ніяк не пов’язані з замком і не мають поворотного механізму. Вони потрібні виключно для того, щоб потягнути і відкрити/закрити двері. Найчастіше, стаціонарні ручки виконані у вигляді скоб, але також використовуються і інші форми.

Рухливі ручки, в свою чергу, мають два види — поворотні (їх ще називають кноби — від англ. knob ) і натискні. Поворотні кноби виглядають як невеликий кулька-набалдашник з замком або засувкою посередині, які відкривають двері простим поворотом. Такі ручки часто мають можливість блокувати відкривання дверей, тому їх встановлюють переважно в санвузлах і кімнатах, де господарю потрібно особистий простір.

Велику популярність і поширення отримали натискні ручки, які являють собою важіль, натискання на який рухає фалевую засувку і відкриває двері.

Ручки для дверей також прийнято поділяти за матеріалом виготовлення.

Дерев’яні ручки роблять із твердих порід деревини, часто цінних. Виглядають дерев’яні ручки завжди чудово. Їх можуть прикрашати різьбленням, інкрустованими вставками, та й просто натуральна фактура дерева буде відмінною прикрасою як для вхідних, так і міжкімнатних дверей. Варто пам’ятати, що багато дерев’яні ручки не призначені для використання у вологому приміщенні, тому варто відмовитися від їх установки у ванній.

Металеві дверні ручки виготовляють з різних сплавів, в залежності від чого можуть сильно відрізнятися їх експлуатаційні характеристики. Найбільшою популярністю заслужено користуються латунні ручки, так як латунь стійка до перепадів температури і вологості, відмінно переносить великі навантаження, а також дуже приємна на дотик. Ручки з алюмінію або нержавіючої сталі не настільки міцні, але багато цінують хромовані або нікельовані ручки за їх естетичний зовнішній вигляд. Завдяки особливостям різних сплавів металу, у дизайнерів є величезні можливості експериментувати із зовнішнім виглядом ручок, робити їх «під старовину» або в ультрасучасному стилі хай-тек.

Об’єднані дверні ручки можуть поєднувати в собі кілька матеріалів, наприклад, є поворотні кноби з кулею з муранського скла, дерев’яні ручки з вставками з натурального каменю, металеві натискні ручки з кристалами і так далі. Найчастіше, така ексклюзивна дверна фурнітура відноситься до класу люкс.

Звичайно, існують і дверні ручки з пластику, як правило, міжкімнатні. Високоякісний сертифікований пластик може володіти відмінними експлуатаційними характеристиками і прослужити довго без поломок і потертостей. А ось від дешевих пластикових дверних ручок краще відразу відмовитися.

Незвичайні дверні ручки

Дизайн дверних ручок не обмежується трьома популярними стилями: класичний, ретро і сучасний. В індустрії фурнітури для дверей також є свої модні напрями і тренди, незвичайні винаходи і арт-об’єкти. Виробники дверних ручок в співпраці з відомими світовими дизайнерами створюють унікальні моделі, часто в одиничному екземплярі. Але і прості ремісники й невеликі майстерні часто роблять на замовлення незвичайні дверні ручки, які приємно дивують і радують.

Дверні ручки — перше, до чого ми торкаємося, заходячи в будинок. Тому дуже природно зробити цей дверний аксесуар у вигляді руки. Тоді гості почнуть візит до Вас з рукостискання!

Традиція надавати дверним ручкам форму якихось тварин, химер і легендарних істот відбувається ще з часів Середньовіччя. Зараз також можна зустріти ковані незвичайні дверні ручки, стилізовані під готику. Але дуже оригінально і нестандартно виглядають дверні ручки з побутових предметів, наприклад, з ложок або велосипедних деталей.

Круглі дверні ручки з богемського або муранського скла виглядають шикарно! Для дитячої кімнати кноб можна стилізувати під футбольний або баскетбольний м’яч.

Модель не для слабонервних! Двері відкривається тільки після натиснення на спусковий гачок пістолета.

Дверні ручки можна використовувати для того, щоб залишати записки.

Дуже корисним удосконаленням дверних аксесуарів стало оснащення їх функцією освітлення.

У цій моделі Ви можете навіть зняти ліхтарик з дверної ручки!

Сучасний технічний прогрес дозволив створювати ручки для дверей з електронною начинкою. РК екран ручки буде показувати час, температуру повітря на вулиці, сигналізувати про те, що вже пора йти на роботу, а також вітати поіменно членів сім’ї. Управління таким замком можна здійснювати за допомогою смартфона.

Для любителів побути наодинці є дверні ручки з кодовим замком або ручки, які ховаються. Ніхто не зможе потрапити до Вас в кімнату без дозволу!

Вибір міжкімнатних та вхідних дверей, а також дверної фурнітури — завдання не з легких. Якщо ви вирішили купити вхідні двері, зверніть увагу на http://doorsmsk.ru/shop/dveri-v-kvartiru, де напевно зможете підібрати підходящий для Вашого житла варіант.