Настінний тримач для кімнатних рослин своїми руками

3

Аэрофиты — одні з найбільш універсальних кімнатних рослин з точки зору домашнього декору. Ці рослини отримують вологу і необхідні для життєдіяльності живильні речовини з повітря, тому грунт їм не потрібен. Такі рослини можна розміщувати буквально скрізь, в будь-яких місцях, контейнерах та на будь-яких полицях-виступах. Так що сьогодні ми пропонуємо зробити стильний настінний тримач для кімнатних рослин — аэрофитов і не тільки для них. Приступимо!

 • Інструменти і матеріали.
 • Покроковий майстер-клас як зробити настінний тримач для кімнатних рослин.
 • Інструменти і матеріали:

  • дерев’яна планка (полку, дошка);
  • самозастигаюча глина для ліплення (пачка);
  • кріплення для дошки (петля);
  • три маленьких цвяха;
  • акрилова фарба (опціонально).

  Майстер-клас як зробити настінний тримач для кімнатних рослин.

  Крок 1. Розкачайте шматок глини кухонних качалкою або скляною пляшкою. Товщина «млинчика» може бути 0,6-0,7 см, не більше.

  Крок 2. Виріжте кілька смужок глини, використовуючи ніж або інструмент для різання глини. Зробіть смуги трохи менше ширини дерев’яної дошки. З цих смуг виріжте чотири трикутника однакового розміру. Використовуйте перший трикутник як шаблон для інших. Відкладіть один трикутник.

  Крок 3. Зробіть отвір в одному з трьох трикутників уздовж короткої сторони. Отвір має бути трохи більше, ніж головки ваших цвяхів. Потім з’єднайте трикутники разом у формі піраміди.

  Крок 4. Використовуйте пензлик, щоб нанести трохи води на місця стиків трикутників піраміди і сгладьте краю. Майте на увазі — чим більше води ви додаєте, тим повільніше буде висихати готовий контейнер.

  Коли ви доведете першу піраміду до досконалості, використовуйте четвертий відкладений трикутник, щоб нарізати ще п’ять трикутників, і повторіть кроки 2-4 двічі. Зрештою, у вас будуть готові три пірамідки. Покладіть їх на суху поверхню, дайте повністю висохнути і затвердіти.

  Крок 5. Підготуйте дерев’яну дошку, якщо потрібно пофарбуйте або залакируйте її. Прикріпіть до задньої поверхні дошки петлю (кріплення) для підвішування на стіну. Забийте на лицьовій стороні три однаково віддалених цвяха для глиняних пірамід.

  Крок 6. Якщо дуже хочеться, то пірамідки можна пофарбувати акриловою фарбою або нанести візерунки. В даному прикладі використовувалася червона фарба й пензлик, з допомогою якої фарбу разбрызгали на пірамідку.

  От і все. Вішаємо пірамідки і селім туди аэрофиты, наприклад, тилландсию. Рослини потребують воді, але їх можна обприскувати з пульверизатора. Але звертаємо вашу увагу на те, що перш ніж поїти аэрофит, треба витягти його з глиняної пірамідки, так як якщо ви намочіть глину, вона знову стане пластичною і піраміда може втратити форму. Все це не відноситься до глині, яку ви запекли у пічці.