Новорічні гірлянди з шишок

3

Прикрашати інтер’єр до зимових свят, мабуть, найбільш захоплююча частина передноворічної метушні, особливо якщо Ви вирішили робити деякі прикраси ялинкові іграшки своїми руками. Пропонуємо звернути увагу на новорічні гірлянди з шишок, які дозволять Вам швидко і красиво оформити новорічний декор приміщення, наповнивши його казкової різдвяною атмосферою, теплом і затишком.

Зміст:

 • Гірлянди з позолочених шишок
 • Гірлянди з шишок з фарбою, фольгою та блискітками
 • Кольорова гірлянда з шишок
 • Прості гірлянди з шишок
 • Гірлянди з щільним розташуванням шишок
 • Фотографії різних гірлянд з шишок
 • Важливою перевагою створення гірлянди з шишок своїми руками є те, що це обійдеться Вам практично безкоштовно, адже головний елемент гірлянди — шишки — ви у великій кількості можете самостійно зібрати в хвойному лісі. Базовий варіант — це звичайні шишки, прив’язані або приклеєні до мотузки. Але навіть таку просту конструкцію можна урізноманітнити і зробити незвичайні, яскраві й святкові гірлянди.

  Гірлянди з позолочених шишок

  Вам знадобиться:

  • шишки (кількість шишок і відстань між ними визначає загальну довжину гірлянди)4
  • клей ПВА або спеціальний клей для поталі;
  • золотиста фольга для декору (поталь — імітація сухозлітного золота);
  • лак або спрей-герметик;
  • гвинти з О-образними гачками;
  • натуральна мотузка (шпагат жгутовый, мотузка);
  • губка, пінцет, плоскогубці, широка пензлик, ножиці.

  Даний варіант складно назвати бюджетним, так як в оригінальному майстер-класі використовується поталь — дорогий матеріал для золочення у вигляді тонких листів золотої фольги. При бажанні, поталь можна замінити звичайною металевою фольгою, золотистою фарбою з балончика або золотими блискітками.

  Очистіть шишки від землі, пилу і бруду.

  Якщо ви будете використовувати поталь для золочення, краще придбати спеціальний клей. Нанесіть губкою клей щільним шаром на поверхню всіх шишок. Уважно прочитайте інструкцію до клею. Як правило, потрібно дати клею висохнути перед золоченням. Шишки зручно сушити в картонному лотку від яєць. Поки шишки сохнуть, ви можете пофарбувати гачки в золотий колір з допомогою спрей-фарби.

  Тепер можна зайнятися позолотою! Акуратно візьміть перший шар фольги і повністю оберніть шишку. Потім чистою широким пензлем або губкою добре пройдіться по поверхні фольги. У тих місцях, де немає клею і порожнечі, фольга буде обсипатися «лахміттям».

  Цими шматочками золотої фольги ретельно посипаємо інші шишки. У місцях, де ви нанесли клей, фольга повинна приклеїтися. Даний спосіб золочення фольгою робить кожну шишку більш фактурної, ніби покритої пластівцями золотого снігу. Якщо використовувати спрей-фарбу або блискітки, ефект буде зовсім не такий.

  Після золочення шишки необхідно покрити лаком або спреєм-герметиком, дати висохнути.

  За допомогою плоскогубців вкрутіть в центр основи шишки гвинт з гачком.

  Візьміть мотузку з натурального матеріалу, відріжте шматок потрібної довжини і починайте нанизувати шишки.

  Зручно буде почати з центральної шишки і рухатися до країв мотузки. Просуньте мотузку в Про-подібний гачок і зафіксуйте вузликом.

  Далі, виходячи з кількості шишок і довжини гірлянди, по черзі додавайте по одній шишці через рівні відстані, фіксуючи вузликами. Можна кріпити шишки групами по 2-3, чергуючи з поодинокими. Гачки можна прикрасити бантиками з стрічок або маленькими хвойними гілочками.

  Гірлянди з шишок з фольгою, спрей-фарбою і блискітками

  Цей варіант новорічної вироби з шишок дуже похід на попередній, але в даному випадку ми до декору шишок додамо золотисту і рожеву спрей-фарбу, а також розсипні рожеві блискітки.

  Хід роботи ідентичний, тільки першим ділом, після очищення шишок від бруду, ми фарбуємо їх спрей-фарбою: половину шишок — в золотий колір, половину — в яскраво-рожевий. Дотримуйтесь, будь ласка, всі заходи безпеки при роботі з балончиком. Дайте фарбі підсохнути хвилин 10-15, але не повністю. Трохи вологу поверхню шишок ми використовуємо замість клею. В даному випадку золотистою фольгою покрили золоті шишки прямо на трохи вологе золотий шар фарби, а рожеві посипали рожевими блискітками. Більш детально процес можна побачити на фотографіях нижче.
  Кольорові гірлянди з шишок

  Шишки можна пофарбувати у будь який колір за допомогою спрей-фарби з балончика. Рекомендуємо попередньо нанести шар білої фарби, тоді для яскравого, насиченого кольору буде достатньо 1-2 шарів кольорової фарби, в іншому випадку для досягнення необхідно відтінку може знадобиться нанести 4-5 шарів фарби з балончика.

  Після того, як фарба повністю висохла, нанесіть гарячий клей під верхній ряд лусочок у підстави шишки. Потім простягніть в цьому місці мотузку і приклейте шишку. Через рівні відстань таким же чином приклейте інші шишки.

  Проста натуральна гірлянда з шишок

  Природна, проста гірлянда з шишок буде чудово виглядати і без позолоти, блискіток і яскравих фарб. Особливо такий натуральний декор підійде для інтер’єру, оформленого в стилі еко, в скандинавському стилі кантрі або лофт. Мінімум матеріалів і зусиль! Цю гірлянду можна зробити буквально за десять-двадцять хвилин, в залежності від довжини. Вам знадобляться тільки шишки, мотузка, лінійка і клей. Автори використовували ще малярську стрічку, на якій зробили позначки відстані між шишками.

  Приклейте малярську стрічку на стіл і відзначте на ній два відрізки — відстань між шишками. Замість стрічки можна прикріпити скотчем аркуш паперу з відмітками.

  Візьміть моток мотузки, шпагату або вовняної пряжі, залиште хвостик 10-15 см для того, щоб зав’язувати гірлянду. Покладіть мотузку вздовж стрічки з відмітками. Нанесіть краплю клею на основу шишки і сильно, на 5 сек, притисніть до мотузці на позначці. Зробіть теж саме для другої шишки. Рухайте мотузку і приклеюйте по шишці. Але мені здається, що більш надійний метод приклеювання шишок описаний в розділі вище — під верхніми лусочками шишки.

  Гірлянди з шишок з щільним розташуванням

  Шишки можна розмістити дуже щільно, особливо якщо гірлянда невелика. Для цього можна використовувати тонкі стрічки або шнури. Ось так:
  Фотографії різних гірлянд з шишок

  Звичайно, чотири представлених вище майстер-класу як зробити гірлянди з шишок — це далеко не все, що можна придумати. Ви можете експериментувати з розташуванням шишок і їх колірним рішенням, прикрашати гірлянду ялинковими іграшками, мішурою, стрічками і дощиком, комбінувати шишки з хвойними гілками, горіхами і навіть фруктами, наприклад, з яблуками. Дайте волю фантазії! А готуватися робити гірлянди потрібно вже зараз, потихеньку збираючи в лісі на прогулянці соснові і ялинові шишки.