Ліжко з картону: варіанти конструкції

3

Меблі з картону в масовому виробництві зустрічається досить рідко, а даремно! Хоч експлуатаційні характеристики картону в сукупності поступаються деревини, металу або пластику, але картон може бути не менш міцним і надійним матеріалом для виробництва стандартних меблів, розрахованої на великі регулярні навантаження. Зараз нікого не здивуєш картонними полками, але що скажете про повноцінної двоспального ліжка з картону?

Переваги картону

Не варто недооцінювати картон. Основними характеристиками відомого всім гофрованого картону, що використовується для пакувальної тари, є невелика вага, порівняльна дешевизна, чудові фізичні параметри, але головне — можливість використовувати у виробництві картону папір з макулатури, що позитивно позначається на захисті навколишнього середовища та екології. Крім того, вийшов з ладу картон можна нескінченну кількість разів відправляти на переробку, таким чином замкнувши цикл.

Гофрований картон, як правило, складається з трьох шарів — двох плоских верхнього і нижнього, а також одного хвилеподібного шару посередині. Така структура робить картон особливо міцним і жорстким, що володіє властивістю опору ударним навантаженням, площинному і торцевому стисненню, проникненню вологи. Існують різні марки і види картону, залежно від кількості шарів, профілю хвилеподібного шару, що робить картон універсальним матеріалом для упаковки, так і для виробництва меблів.

Ліжко з картону

Не можна заперечувати важливість ліжка, адже цей предмет меблів нерозривно пов’язаний зі здоровим сном, життєво необхідним для людини. Спробуйте виспатися на продавленому сітчастому каркасі або скрипящей при кожному русі ліжка. Поряд зі стандартними моделями ліжок та розкладних диванів існує чимало альтернативних варіантів. Ліжко з картону за експлуатаційними властивостями нічим не поступається своїм побратимам з дерева, але володіє відмінними перевагами — мобільністю, легкістю, можливістю розібрати її до розміру невеликої коробки, екологічною безпекою, можливістю 100% повторної переробки, а також низькою вартістю. Хоча останнє твердження не завжди вірно, так як деякі дизайнерські варіанти картонних ліжок обійдуться в два рази дорожче, ніж купити ліжко в Києві https://imperia.matrasiv.com/krovati/ . Ще одним важливим достоїнством ліжка з картону є можливість зробити її своїми руками. На жаль, найцікавіші моделі продаються, а значить, немає загальнодоступних схем і моделей складання. Але деякі конструкції зрозумілі і доступні для відтворення самостійно. Як правило, ліжка з картону збираються без допомоги клею завдяки прорізам і виїмках, як конструктор або пазл.

Ліжко з картону «гармошкою».

Ліжко Itbed студії It Design зроблена з гофрованого картону товщиною 4 мм, складеного «гармошкою». Таку ліжко з картону можна легко скласти в пачку і укласти в коробку, що робить її ідеальним рішенням для людей, часто переїжджають з місця на місце, студентів, знімають квартири, гостей, іноді залишаються на ніч у вас в квартирі або на дачі. Мобільність, легкість, можливість швидко складати до компактного стану — головні достоїнства ліжка з такою конструкцією. При це лежаче місце цілком надійно. Не варто турбуватися про те, що під вагою складки основи роз’їдуться, і сплячий виявиться на підлозі — початок і кінець ліжка добре зафіксовані, а пластикові скоби тримають кожен вигин «гармошки», не даючи їм розкладатися. До речі, в «гармошці» можна зберігати книги і журнали для читання перед сном. Таку ліжко з картону можна використовувати щодня для нічного сну. У цьому випадку здоровий і комфортний сон визначить хороший ортопедичний матрац і подушка. Купити матрац в Києві можна в інтернет-магазині https://imperia.matrasiv.com/matrasy/ з доставкою. А для періодичного використання складаний картонної ліжка зручно стелити тонкий матрац футон, який у згорнутому вигляді також не займе багато місця. Розміри стандартної моделі 90 см на 160 див. Але на відміну від складних схем складання картонних ліжок інших виробників, конструкція ліжка з картону Itbed проста і зрозуміла, можна сміливо робити своїми руками будь-якого розміру.

Інший варіант конструкції «гармошкою» запропонувала німецька студія Room in a box. Дизайнери студії спеціалізуються на створенні складаний картонної меблів, що і відображається у назві — Кімната в коробці. Ліжко являє собою ускладнений варіант «гармошки», де складаються згини розташовані не горизонтально, як у попереднього варіанту Itbed, а вертикально. В даному випадку немає необхідності фіксувати згини. Картонна ліжко Room in a box практично універсальна в плані розмірів. Висота стандартної моделі — 40 см, а максимальні розміри в розкладеному вигляді — 200 см в довжину на 140 см завширшки. Але користувач може легко змінювати ширину до 90, 100 або 120 див. Відповідно, можна міняти і довжину ліжка. Для ліжка використовується гофрований картон високої щільності, тому ліжко дуже міцна і може витримати вагу до 1000 кг. Правда, і вага самого виробу досягає 40 кг! Виробники декларують, що їх ліжко — не тільки альтернатива стандартним дерев’яним моделям, але і може служить мобільного розкладачкою для поїздок на природу і вилазок в найближчий міський парк.

Складна ліжко — конструктор

Австралійці з компанії з промовистою назвою Karton розробили картонну ліжко, яка може витримати вагу більше 2 тонн! Така міцність досягається за рахунок розумної конструкції і безлічі деталей. Незважаючи на десятки картонних частин, ліжко можна легко скласти, користуючись зрозумілою (зі слів виробників) інструкцією або відео. Така ліжко з картону дійсно виглядає вражаюче і надійно, навіть не виникає думки про те, що вона розвалиться. Передбачені ящики для зберігання речей і білизни, але головне — можна самостійно змінювати розмір ліжка, від одиночної до king size всього за пару хвилин! Якщо точніше, виробники передбачили 5 варіантів ширини ліжка — від 120 до 180 см при довжині 203 див. Дана модель не позиціонується як мобільний, хоча звичайно, наявність такого ліжка полегшує переїзди з квартири на квартиру.

Відмінне відео демонструє порівняння, як швидко звичайні користувачі можуть зібрати стандартну дерев’яне ліжко з ламелями і картонну, користуючись тільки інструкцією.

Європейська дизайн студія SlowSlow Design спеціалізується на створенні картонній меблів преміум класу. Завдяки сучасним інноваційним плоттеру Kongsberg XP Esko фахівці компанії можуть робити на замовлення будь-які індивідуальні проекти меблів з картону в стислі терміни. На створення міцною, зручною і естетичної картонній ліжка пішло більше чотирьох місяців. Вже в процесі складання і випробувань дизайнери переосмислювали і виправляли конструкцію, забираючи зайві деталі. У підсумку вийшла класична ліжко з узголів’ям, без додаткового місця для зберігання білизни. Стійкість каркаса надає тісно переплетена мережу зі смужок гофрованого картону товщиною 7 мм Сітчастий каркас можна зверху накрити аркушем картону або фанери, а виробники стверджують, що можна укладати матрац без підкладки. Таким чином досягається ефект стандартних ламелей. За традицією, точних розмірів і схем немає, але по фотографії добре видно, як збирається і тримається каркас.

Картонна ліжко — трансформер

Ліжко з картону може служить не тільки за прямим призначенням. Такий варіант трансформера передбачає використання двоспальне ліжко в розкладеному вигляді. Але при бажанні одну половинку можна підняти і перетворити двоспальне ліжко односпальне, приховану стелажем. Ще одне особливістю ліжка — трансформера є те, що вона не розбирається, всі деталі склеєні і проклеєні скотчем.