Модульна ширма з картону своїми руками

3

Ширма — прекрасний спосіб легко розмежувати простір у кімнаті, приховати і відокремити куточок для відпочинку або гардероба, створити стильний декоративний елемент в приміщенні. Так як мобільна перегородка — не самий необхідний і поширений предмет інтер’єру, то може бути досить складно підібрати серед готових моделей підходящий Вам варіант. Вихід із ситуації — зробити оригінальну ширму своїми руками.

Переваги модульної ширми з картону

В класичному варіанті, ширма являє собою конструкцію у вигляді гармошки, що складається з декількох стулок — від трьох до восьми, сполучених між собою петлями. Але сьогодні ми розглянемо більш докладно модульну ширму, яка збирається, немов об’ємний конструктор, з окремих деталей. Така перегородка легка і мобільна, вона візуально не перевантажує простір, що часто буває з масивними ширмами з дерева. Крім того, модульну ширму легко можна модифікувати, змінювати висоту, колірне рішення, а також швидко розібрати і скласти в невеликий ящик за непотрібністю. В якості матеріалу для виготовлення будемо використовувати щільний гофрований картон, наприклад, коробки від дрібної і крупної побутової техніки, які ми зазвичай викидаємо. У разі, якщо ви задумали масштабну внутрикомнатную або офісну перегородку, то швидше за все знадобиться придбати листи гофрокартону або палітурного картону (відповідно, більш дешевий і більш дорогий варіанти), можна навіть замовити будь-яке колірне рішення, ламінування або лакування. Модульна ширма з картону стане хорошим рішенням для тих, кому перегородка потрібна зрідка, наприклад, у студентському театрі чи дитячому закладі.

Картон — легкий, недорогий, екологічно безпечний і досить міцний матеріал, з якого можна робити повноцінну меблі. До того ж, виробництво меблів та аксесуарів з переробленого картону вирішує, хоч і незначною мірою, питання збереження лісів та переробки паперових відходів.

Модульна ширма з картону: варіанти конструкції

Дизайн готової ширми залежить від форми окремих елементів і способи їх з’єднання. Фактично конструкція і зовнішній вигляд перегородки можуть бути обмежені лише Вашою фантазією, так як використовуваний метод кріплення на основі прорізів дозволяє з’єднувати будь-які фігурні елементи. Прямокутники, трикутники, овали, метелики, зірки і квіти дозволять створити унікальну ширму, яка стане функціональною прикрасою інтер’єру будинку або офісу.

В якості матеріалу можна використовувати як картон природного кольору, так і кольоровий ламінований. Цікавим рішенням буде комбінування модулів різного кольору. Така ширма стане яскравим акцентом в приміщенні, додавши фарб в пастельний однотонний інтер’єр.

Як зробити ширму з картону своїми руками

Варіант 1, ускладнений

Давайте детально розглянемо, як зробити таку модульну ширму своїми руками.

Для роботи знадобиться:

  • аркуші картону (в даному випадку товщиною 4мм і 7мм);
  • олівець і лінійка;
  • канцелярський ніж або ножиці.

Перемалюють з екрану на звичайний папір або роздрукуйте на принтері схеми окремих деталей ширми в зазначених пропорціях. Всього використовується п’ять деталей, позначених літерами A, B, C, D, E на звичайному папері. Всього п’ять елементів від частини А до частини E, розмір сторін зазначений в сантиметрах.

Вирізану схему на папері прикладіть до картону і уважно обведіть деталь олівцем з усіма прорізами. З приводу прорізів важливо пам’ятати, що їх ширина повинна бути не більше товщини використовуваної картону. Спробуйте з’єднати два шматка картону з допомогою прорізи, щоб зрозуміти, якої ширини вона повинна бути.

Для готової модульної ширми розміром 145 см на 145 см знадобиться така кількість кожної деталі:

  • деталь А — 16 шт,
  • деталь В — 80 шт,
  • деталь С — 70 шт,
  • деталь D — 64 шт,
  • деталь E — 5 шт.

Виріжте з картону тонший всі деталі від А до D, а з картону трохи товщі — деталі Е для ніжок.

Після того, як всі деталі вирізані, починайте збирати окремі модулі. Деталі З і D виступають в ролі коннекторів для більш великих A і B.

Коннекторами З продовжуйте з’єднувати зібрані модулі ширми.

Деталі E встановіть внизу ширми в якості опорних ніжок.

Таку ширму можна зробити вище або нижче, каскадом або драбинкою.

Варіант 2, спрощений

Оперувати разновеликими деталями може бути складно, тому пропонуємо більш простий спосіб зробити ширму з картону своїми руками. В даному випадку знадобиться схема однієї деталі. Фігура може бути будь-який, але симетричної — від прямокутника до метелика.

Прорізи різного розміру допомагають надійно з’єднувати деталі, утворюючи об’ємну конструкцію-перегородку. На жаль, автор обмежив доступ до відео з покроковим ходом роботи, тому пропоную подивитися, як збирається ширма Nomad. В принципі, з відео можна зрозуміти схему кожної деталі і, при бажанні, вирізати модулі з картону.

Ще кілька варіантів ширми з картону — для натхнення!