Ліпний декор в інтерєрі

3

Ліпнина довгий час вважалася виключно аристократичною прикрасою, що й не дивно, враховуючи її здатність робити інтер’єр більш розкішним і витонченим. Ліпний декор в інтер’єрі створює в приміщенні атмосферу урочистості, що значно обмежує можливість використання його в різних стилях інтер’єра. Вірніше сказати – обмежувало, адже сучасна ліпнина органічно вписується в багато стилі, а деякі ліпні елементи можна навіть створити своїми руками.

Ліпнина, представлена сьогодні у продажу, дуже різноманітна, що відкриває необмежений простір для втілення різноманітних дизайнерських ідей. Найбільш популярним матеріалом для створення ліпного декору, як і сотні років тому, вважається гіпс. Колони, стельові розетки, молдинги, 3D панелі, карнизи, рами для дзеркал з гіпсу як на http://dekorgips.kz/novosti/126-ramy-dlya-zerkal-iz-gipsa.html – ось лише кілька можливих рішень для прикраси інтер’єру.

Достоїнства і недоліки гіпсової ліпнини

Гіпсова ліпнина – унікальне інтер’єрна прикраса, яке буде чудово виглядати в житло практично будь-якого стилю. Наприклад, класичне напрям вітає використання колон і напівколон, стиль модерн цілком допускає наявність оригінальних стельових розеток, навіть суперсучасний хай-тек тільки виграє від присутності гіпсових 3D панелей, що представляють собою новинку в ліпному мистецтві.

Серед достоїнств гіпсової ліпнини особливо варто виділити її естетичність і високу чіткість. Гіпс славиться своєю пластичністю, тому може купувати будь-яку обрану форму, в точності повторюючи самі тонкі лінії і витончені риси. З декоративністю гіпсової ліпнини не може змагатися жоден інший вид ліпного декору. В основному з цієї причини поліуретан і полістирол вважається лише дешевою альтернативою гіпсу.

Експлуатаційні характеристики гіпсового декору теж високі, основними його перевагами вважаються:

  • екологічна чистота і абсолютна безпека для здоров’я, що обумовлена природним походженням сировини для виготовлення;
  • довгий термін служби, свідченням якого можуть стати вироби з гіпсу, створені кілька століть тому і збереглися до наших днів;
  • податливість ремонту: у випадку пошкодження виробу його можна відносно легко відреставрувати, повернувши колишню форму;
  • здатність створювати сприятливий мікроклімат у приміщенні, що обумовлено гігроскопічністю гіпсу, який вбирає вологу, а потім віддає її, регулюючи показники вологості в приміщенні.

До недоліків гіпсового декору можна віднести досить велику вагу, який викликає складнощі з монтажем, що вимагає професійного підходу.

Гіпсовий ліпний декор в інтер’єрі своїми руками

Звичайно, зробити своїми руками якісь габаритні вироби з гіпсу дуже складно, але невеликі елементи осилити цілком реально, досить слідувати нехитрому інструкції:

  • На першому етапі необхідно вибрати відповідну форму, благо, що представлені в магазинах для рукоділля силіконові форми прекрасно для цього підходять. Стінки форми ретельно змащуються розділової мастилом.
  • Потім створюється гіпсовий розчин, який складається з 10 частин порошку і 7 частин теплої води – все добре вимішується. Для більшої пластичності можна додати трохи клею ПВА.
  • Замішаний до стану рідкої сметани розчин заливається в форму і на 15-20 хвилин залишається для схоплювання. Після цього виріб виймається і добу сушиться.
  • Готовність виробу до подальшої обробки можна визначити за кольором – він повинен стати молочно-білим. Готовий декор покривають грунтовкою і, якщо необхідно, фарбою.