Домашні рослини для ванної кімнати

3

Останні тренди в оформленні інтер’єрів будинку або офісу порадують всіх любителів зелених насаджень, кімнатних рослин і квітів. До того ж, інститут кольору Pantone оголосив головним відтінком 2017 року яскравий, весняний і життєрадісний Greenery 15-0343. Дизайнери, спеціалізовані журнали і сайти навперебій пропонують прикрасити інтер’єр квартири живою зеленню, причому не тільки вітальню або спальню, але і ванну кімнату. Але от питання: які ж рослини зможуть вижити в таких непростих умовах?

Сонячне світло необхідне навіть самому невибаглива рослина. Ідеально, якщо у вас у ванній кімнаті є вікно. Але, як правило, таке планування ванних кімнат зустрічається рідко і, в основному, тільки в приватних будинках, а не міських квартирах. Тому, щоб поселити у вашій ванній домашні рослини і продовжити їм життя, доведеться подбати про лампах денного світла замість звичайних. І при цьому врахувати, що світити їм доведеться, ймовірно, досить тривалий час. Якщо ці умови вас не лякають, давайте подивимося, які рослини не злякаються високої вологості і мінімуму світла.

Нефролепіс

Нефролепис — рід папоротей. Відомо близько 300 родів і більше 10000 цих видів багаторічних трав’янистих рослин, поширених по всій земній кулі. Деякі з них використовують як горшечную культуру і як ампельні рослини. Папороті люблять вологість і дуже не люблять прямого сонячного світла, тому ванна кімната з високою вологістю повітря може стати для них гарним будинком. Істотний мінус — лампа денного світла повинна світити мінімум 16 годин на добу, інакше життя папоротей може бути дуже короткою.

Антуріум

Антуріуми виглядають дуже ефектно і оригінально, тому фітодизайнери часто використовують їх для оформлення інтер’єрів квартир і офісів. Антуріум — досить примхлива тропічна рослина, відразу попереджаємо, його важко вирощувати в домашніх умовах. Багато видів можуть рости тільки в опалювальних оранжереях. Квіти люблять розсіяне світло або півтінь і не переносять прямих сонячних променів. При цьому тіньовитривалі рослини, можуть рости у ванній, але для цвітіння потрібна денна лампа. Обприскувати листя потрібно регулярно, навіть легкий душ рослині не зашкодить. Рекомендується покласти в горщик, ближче до стеблах, вологий мох сфагнум.

Спатіфіллум

Спатіфіллум трохи схожий на попередній рослина Антуріум. Спатіфіллум ще називають «жіноче щастя», так як за народним повір’ям ця квітка приносить в будинок те саме жіноче щастя, про яке багато хто мріє :). Доглядати за рослиною не складно, так як вона досить невибаглива. Спатіфіллум — тіньолюбні і вологолюбна рослина, але якщо його листя стають витягнутими і дрібними, значить, світла недостатньо. Вологе повітря, регулярне обприскування, піддон з вологим мохом або камінчиками – ці заходи сприятливо вплинуть на зростання зеленого жителя.

Аглаонема

Аглаонема — родичка поширеною в інтер’єрах диффенбахии, дуже корисне кімнатна рослина. Вважається, що аглаонема ефективно очищає повітря в приміщеннях від шкідливих речовин, які потрапляють у повітря від меблів, пластику та лако-фарбових покриттів. Як і всі тропічні рослини, вона потребують тепла і вологості, не любить холодних протягів і прямих сонячних променів.

Калатея

Калатея в природі росте в тіні інших рослин. Її листя з настанням дня розкриваються, а ввечері вони закриваються. Калатея любить яскраве розсіяне світло або півтінь, але вона не виносить прямого сонця. При недоліку світла втрачається строката забарвлення листя, вони стають зеленими. Під лампою денного світла у ванній квітка буде почувати себе цілком комфортно.

Рослини не тільки зроблять повітря у ванній чистим і свіжим, а й кардинальним чином перетворять інтер’єр. Нехай ванна кімната буде гарною! Джерело: sanuzelservice.ru