Приставний столик зі зрізу дерева

3

Ми завжди полюємо за простими та цікавими ідеями виготовлення предметів інтер’єру своїми руками. Зараз, з настанням весни і — майже! — літа, пора пересаджувати кімнатні рослини, привести їх в порядок і поставити на загальний огляд! Для цього ми сьогодні зробимо стильну підставку для рослин своїми руками, яка також може служити столиком. Отже, приставний столик зі зрізу дерева за півгодини!

Зміст:

 • Інструменти і матеріали.
 • Покроковий майстер-клас як зробити столик зі зрізу дерева своїми руками.
 • Інструменти і матеріали:

  • спил дерева (можна купити в інтернет-магазинах, магазинах, які торгують предметами для декору);
  • дерев’яний профіль круглого перерізу для ніжок;
  • акрилова фарба і губка;
  • дриль і насадка для круглих отворів;
  • саморізи невеликого діаметра;
  • повстяні (або пластикові) «п’яточки» для ніжок;
  • пила або інший інструмент.

  Як зробити столик зі зрізу дерева своїми руками: інструкція

  ⇒ Крок 1. Закріпіть спіл дерева в лещатах. Намітьте олівцем місця для отворів. Столик може бути на трьох або чотирьох ніжках (у нашому прикладі — на трьох). Дрилем зі спеціальною насадкою просвердліть під прямим кутом три отвори на рівній відстані один від одного і від краю. Головне завдання — сім разів відміряй, один раз просвердли! Можна залучити до роботи чоловіка, брата, батька або майстра по дереву, якщо ви дівчина і перший раз в житті бачите дриль 🙂 . І, звичайно, діаметр насадки і отвори) повинен відповідати діаметру круглого бруска, який ви приготували для ніжок.

  ⇒ Крок 2. Візьміть заготовлений дерев’яний брус круглого перерізу. Прикиньте бажану висоту столика. Якщо він буде використовуватися як приставний біля м’якого куточка або ліжка, то висота може бути 400-500 мм, якщо це буде підставка для кімнатних рослин, то висота може бути будь-яка, від 300 до 600 мм. Розріжте брусок на три рівні частини (чотири, якщо столик у вас на чотирьох ніжках).

  !! Увага! У даній конструкції ніжки проходять крізь і виступають над стільницею, тому до передбачуваної висоті столу додайте близько 100 мм.

  ⇒ Крок 3. Приклейте повстяні «п’яточки» на кінцях ніжок, щоб вони не дряпали підлогу.

  ⇒ Крок 4. Вставте ніжки в отвори. Якщо йде туго, то використовуйте м’який молоток, щоб вбити ніжки в стільницю.

  ⇒ Крок 5. Використовуйте рівень, щоб стільниця була рівною. Закріпіть ніжки невеликими саморізами під стільницею.

  ⇒ Крок 6. В даному прикладі ніжки фарбують після установки. Хоча ми рекомендуємо це зробити перед тим, як забивати ніжки в стільницю.

  Отже, заклейте малярським скотчем простір навколо ніжок, щоб не забруднити стільницю фарбою. Візьміть акрилову фарбу будь-якого відтінку і акуратно, губкою, покрийте дерево фарбою в один або два шари. Дайте фарбі повністю висохнути, зніміть малярний скотч — і ваш столик готовий! Якщо працювати швидко, то за півгодини впораєтеся, ну і ще годинку на те, щоб висохли ніжки.