Настінні підвісні полиці своїми руками: просто і стильно

3

Настінні полиці — практичне рішення для зберігання книг, всіляких улюблених дрібничок, кімнатних рослин і фотографій. Не обов’язково бігти в магазин і купувати дорогі фабричні полиці. При наявності простих інструментів можна зробити підвісні полиці своїми руками Пропонуємо доступний майстер-клас по виготовленню лаконічних поличок для стіни.

>>> Крок 1. Інструменти і матеріали.

Вам знадобляться:

  • дві дошки з ДСП (МДФ або дерева) шириною 50-60 см і глибиною 30-40 см;
  • міцний шнур (мотузка для білизни);
  • дриль;
  • два металевих кільця;
  • ножиці;
  • опціонально — фарба.

>>> Крок 2. Готуємо дошки.

Бажано мати вже готові дошки з обробленими краями. Можливо, у вас залишилися такі від старого стелажа чи шафи. Можна з’їздити в найближчий будівельний супермаркет і придбати або замовити у майстра. Але можна і самостійно знайти підходящий матеріал і розпиляти дошки потрібного розміру. Обов’язково подбайте про те, щоб краї були добре зачищені і мали презентабельний вигляд. При бажанні полиці можна пофарбувати або покрити лаком.

>>> Крок 3. Свердлимо отвори.

Для робіт з пилкою або дрилем можна запросити чоловіка, сина, брата чи сусіда. Хоча просвердлити 4 отвори в дошці можна і самостійно, складнощів тут немає. Підберіть свердло потрібного діаметра (в залежності від діаметра мотузки), з допомогою лінійки та олівця намітьте місця для отворів (пам’ятаєте, сім раз відміряй, один раз сверли!), підкладіть під дошку стару деревинку і сміливо свердліть.

>>> Крок 4. Відрізаємо мотузку.

Полиці у нас будуть підвісні. Для кріплення однієї полиці на стіні знадобиться тільки один гачок (цвях у крайньому випадку). Подумайте, на якій висоті буду розташовуватися полиці відносно один одного, прикиньте необхідну довжину мотузки. В даному прикладі довжина кожної мотузки становить 1 метр. Для однієї полиці потрібно 2 шматка мотузки. Не забудьте, що потрібно залишити припуск на зав’язування вузликів. Відріжте мотузки і закріпіть на металевому кільці так, як це показано на фотографії.

>>> Крок 5. Закріплюємо мотузки на дошці.

Розділіть дві мотузки. Простягніть кожну через отвір в полиці і із зворотного боку міцно зав’яжіть подвійним вузлом. На цьому етапі важливий момент — необхідно відрегулювати довжину шнурів і так зав’язати вузли, щоб полку була горизонтальної, без перекосів!

>>> Крок 6. Вішаємо підвісні полиці.

Вішаємо полки на гачок, вбитий у стіну (або в стелю), розставляємо декор і милуємося результатом!