Стелаж модульний конструктор: 10 ідей

3

Ідея збірних модульних стелажів і стінок, які користувач може без сторонньої допомоги складати в будь-які конструкції та самостійно їх міняти — зовсім не нова, але як і раніше актуальна. Саме поняття «модульний», тобто складається з окремих модулів, що передбачає можливість грати з дизайном меблів немов конструктором. Найбільш простий і доступний варіант стелажу-конструктора — поставлені один на одного в довільному порядку квадратні (прямокутні) ящики або коробки. Досить поширеним варіантом є використання ящиків з формами, що нагадують дитячу гру Тетріс. Давайте подивимося кілька ідей найпростіших, саморобних варіантів модульного стелажа, а також цікаві та незвичайні дизайнерські рішення.

Стелаж конструктор з ящиків своїми руками

Щоб зробити такий стелаж модульний, Вам знадобиться мінімум матеріалів:

  • фанерні ящики або картонні коробки різного розміру;
  • великі біндери (затиск для паперів).

Поставте ящики один на одного в будь-якій послідовності і скріпіть затискачами.В даному прикладі використовувалися ящики для зберігання з IKEA.

Замість канцелярських биндеров можна використовувати різні металеві або пластикові затиски і коннектори. Головна умова — можливість легко їх знімати і переставляти, якщо виникне бажання або необхідність змінити дизайн модульного стелажа. У дорогих дизайнерських моделях використовуються ящики з цінних порід дерева або металу. Але принцип конструктора залишається тим же.

Стелаж модульний конструктор з картону своїми руками

Картон — універсальний, дешевий і еко дружній матеріал для виготовлення меблів. Щільність і надійність складених разом декількох аркушів гофрованого картону практично не поступається дереву. Дизайнер Дені Жиль з Франції (Dany Gilles) запропонував цікавий спосіб як зробити стелаж модульний конструктор своїми руками з картону.

Щоб зробити саме такий стелаж модульний з картону, приготуйте:

  • листи гофрованого картону або коробки від побутової техніки;
  • ножиці або канцелярський ніж.

Цікаво, що дана модель не передбачає ніякого спеціального способу кріплення модулів між собою. Стелаж нагадує конструктор або пазл, окремі елементи тримаються разом за рахунок виїмок і виступів. На малюнку нижче показано, якої форми і скільки потрібно вирізати деталей із картону, а також порядок і схема складання частин в один модуль.

А ось варіант простіший — вирізані з гофрокартону фігури склеюють разом в один блок. З одержаних модулів можна будувати будь-який предмет меблів — від стелажа до стільця.

Креативні дизайнерські стелажі конструктори

Промислові дизайнери експериментують з формами і дизайном, втілюють найрізноманітніші ідеї і фантазії, в результаті чого користувач може придбати оригінальні модульні стелажі і самостійно створити з блоків свій унікальний предмет меблів.

Німецький дизайнер Флоріан Гросс (Florian Gross) придумав досить просту конструкцію стелажа, яка тим не менше залишає кінцевому споживачеві простір для творчості і безліч варіантів фінального зовнішнього вигляду полиць.

Окремий модуль стелажа Konnex являє собою дерев’яний ящик з отворами на боках, з допомогою яких блоки з’єднуються між собою в найрізноманітніших комбінаціях. Три розміру блоків дозволяють створювати унікальний конструктор і гармонійно вписувати стелаж в інтер’єр будинку або офісу.

Італієць Джорджіо Капорасо (Giorgio Caporaso) став ідейним натхненником оригінальної системи модульних полиць, які можуть приймати будь-яку форму і навіть змінювати колір. Дизайнери передбачили можливість зміни фасадних панелей на кольорові, так що користувач може змінити класичну дерев’яну фактуру на яскравий вибух абстрактних візерунків у будь-який момент часу.

Модульну систему зберігання Boox створили китайські промислові дизайнери Хан Лі (Han Li) і Ян Ху (Yan Hu). Стелаж конструктор являє собою простий предмет меблів без особливих дизайнерських вишукувань і оригінальних деталей. Саме простота, доступність і динаміка, за задумом авторів, є основними якостями модульної стінки.

Основою стелажа виступає великий короб-рама, одна з найпростіших форм у виробництві шаф. До того ж, таку основу легко зібрати своїми руками. Все це призводить до низької вартості готового виробу. В якості окремих елементів конструкції виступають закриваються ящики (відкриті ящики, картонні коробки). Концепт дуже простий — користувач кладе у великий каркас ящики так, щоб відстані між ними формували відкриті полиці і ніші. В залежності від кількості та розміру окремих блоків, можна змінювати загальний дизайн стелажа і налаштувати його під збережені речі.

Як правило, окремі модулі збірної меблів представлені у формі куба або паралелепіпеда. Але не тільки прямі кути можуть формувати стійку і надійну меблі. Модульна система Build німецьких дизайнерів Годфрі Вуда (Godfrey Wood) і Тома Балхатчета (Tom Ballhatchet) являє собою окремі блоки неправильної форми.

Блоки можуть використовуватися окремо як тумбочки або настінні полки, а також можуть бути об’єднані в єдиний стелаж, що стоїть на підлозі. Скласти цілісну конструкцію буде не так просто, як з прямокутними деталями. Користувачеві пропонують проявити логічне мислення та здатності складати пазли.

Сьогодні друк на 3D принтері стає все більш доступною і швидко набирає популярність. Стелаж конструктор SuperMod студії Simplus Design складається з окремих блоків, надрукованих на 3D принтері.

Сучасні модульні стінки і стелажі стануть функціональними декором будь-якого інтер’єру, придивіться до http://www.e-mebel.spb.ru/living_room/modular_wall/. Незаперечна перевага збірних конструкцій у мобільності та гнучкості дизайну. І якщо ви затіяли ремонт в будинку і вирішили поміняти меблі, рекомендуємо відмовитися від громіздкої цілісної меблів і зупинити свій вибір на оригінальних стелажах-конструкторах.