Килимок з пробок для ванної кімнати своїми руками

3

Пробки від винних пляшок — прекрасний матеріал для різноманітних виробів для дому і саду. Один з корисних варіантів — зробити килимок з пробок своїми руками. Пробкова кора практично не вбирає вологу і бактерії в ній не розмножуються, саме тому пробка відмінно підходить для приміщень з підвищеною вологістю, тобто для ванної кімнати. А ходити по килимку з пробок не тільки дуже приємно, але і корисно!

Як зробити килимок з пробок для ванної своїми руками

Для того, щоб зробити невеликий килимок, Вам знадобиться:

  • 150-180 винних пробок;
  • клей;
  • відріз водовідштовхувального матеріалу для основи (гумовий килимок для душу або для йоги, прогумована тканина, м’який тонкий пластик);
  • гострий ніж;
  • велика наждачка;
  • обробна дошка.

Зберіть і підготуйте пробки. Якщо у Вас немає потрібної кількості, то пробки можна придбати в інтернет-магазинах. Ретельно промийте їх у теплій мильній воді. Щоб видалити червоні плями від вина, замочіть пробки в розчині з відбілювачем і залиште їх на ніч. Потім добре промийте і залиште сушити.

Розріжте кожну пробку вздовж на дві частини. Використовуйте обробну дошку і гострий ніж. Якщо зрізи вийшли дуже нерівні — зашкурте краю наждачним папером. Для зручності і безпеки краще розрізати пробку не на боці, а поставивши її у вертикальне положення.

Укладіть пробки зрізами вниз на стіл так, як вони будуть розташовані на килимку, визначитеся з розмірами майбутнього килимка. Потім виріжте з гумового матеріалу основу потрібного розміру. Візерунок Ви можете придумати самі, це може бути шахматка, рівні ряди, зигзаги.

Почніть приклеювати пробки на основі клеєм, підходящим для склеювання таких поверхонь. Спочатку приклейте пробки по периметру, потім просуваючись до центру. Надлишки клею відразу ж видаляйте ганчірочкою.

Килимок з пробок повинен повністю висохнути. Щоб зробити його повністю водонепроникним, можна обробити поверхню герметиком. Якщо ви будете використовувати килимок з пробок у ванній кімнаті, бажано для профілактики сушити його на сонці хоча б раз на місяць.

Ще один варіант, як зробити килимок з пробок своїми руками не припускає використання клею, ножа або інших інструментів. Правда, в цьому випадку знадобиться набагато більше пробок — близько 500 штук! Приготуйте фанерну коробку або ящик з низькими краями. Можливо, доведеться відпиляти зайве. Висота сторін не повинна сильно перевищувати висоту пробки. Потім поставте пробки вертикально в ящик, щільно заповнити ними весь простір.