Світильник з чайника своїми руками

3

На зміну старим металевих чайникам і кофейникам прийшли сучасні електрочайники та кавоварки. Рідко хто ставить вінтажний стиль вище зручності, швидкості нагріву і приготування напою. Тому антикварні чайна начиння, як правило, відправляється в пункти збору металобрухту. Але не в нашому випадку! Пропонуємо дві прості ідеї, як перетворити непотрібні металеві і фарфорові чайники в оригінальний світильник!

Як зробити світильник з чайника своїми руками

Для роботи приготуйте:

  • старий металевий чайник;
  • справний патрон з шнуром;
  • пристосування для вирізування отворів в металі (різак) або звичайний цвях з молотком (свердло або дриль).

Для початку потрібно ретельно очистити чайник зовні від жиру та бруду, всередині видалити накип. Для видалення накипу можна використовувати спеціальні засоби або лимонну кислоту.

Заздалегідь визначтеся, яким чином ви будете робити отвори в чайнику, який візерунок будете наносити. Дуже здорово, якщо у вас є спеціальний різак по металу, який може робити круглі отвори різного діаметра. Якщо такого немає — не біда. Намітьте на чайнику точки і лінії, за якими будете бити отвори. Візьміть дриль і насверлите дірочки різного діаметра. Можна створювати різноманітні ажурні візерунки, робити квіти, листя, хвилі…

В денці чайника проробіть отвір, куди можна буде помістити патрон і вивести шнур, причому якщо ви робите стельовий світильник, то можна повністю вирізати дно, а патрон кріпити у верхній частині, під кришечкою. Такі лампи прекрасно впишуться в інтер’єр кухні в стилі кантрі, прованс або індастріал.

Як зробити настільну лампу з керамічних чайників і чашок

Ще одним цікавим варіантом повторного використання непотрібної кухонного начиння є створення лампи, ніжка якої складається з чашок і заварних чайників. В даному випадку можна використовувати керамічний або порцеляновий сервіз, вірніше, те, що від нього залишилося.

Для роботи знадобиться:

  • пару чайних чашок, чайник для заварювання чаю, кавник, блюдця;
  • клей для склеювання керамічних поверхонь;
  • патрон зі шнуром, абажур.

Підготуйте посуд, добре вимийте і просушіть. Складіть композицію з чашок і чайників так, як вони будуть виглядати як ніжки для лампи. Наприклад, на блюдце поставте чайник побільше, на нього чайник поменше, потім блюдце і чайну чашку. В останню чашку вставити патрон і каркас для абажура. Для того, щоб вони тримався в чашці, використовуйте пластилін, монтажну або флористичну піну. Потім по черзі приклейте керамічний посуд один до одного. В даному випадку можна обійтися без свердління отворів в кераміці — шнур буде на видноті.

Другий варіант створення настільної лампи більш трудомісткий. Для багатьох саморобних моделей люстр і світильників буде необхідно виконати акуратні отвори в керамічному посуді. Це знадобиться і для кріплення, і для того, щоб сховати шнур.

Купити спеціальне свердло з скла і фарфору, причому кругле, з прорізом посередині. Свердла, схожі на списи не підійдуть. У посуд потрібно налити трохи води і надійно зафіксувати, наприклад, використовувати лещата або попросити кого-то міцно тримати. Починаючи свердлити, тримайте свердло майже плазом, а не перпендикулярно, як зазвичай. Це потрібно для того, щоб пройти верхній шар глазурі, зробити «карб» і полегшити собі подальший процес.

Продовжуючи свердлити на малих обертах, піднімайте свердло у перпендикулярне до тарілці положення, потім підвищіть обороти і натисніть трохи на свердло.

Ось такі варіанти світильників з керамічної або фарфорового посуду ви можете зробити.