Декор і вироби з кришок від пляшок

3

Металеві кришечки від пляшок пива, мінеральної води і газованих напоїв — відмінний матеріал для поробок і декору різних поверхонь. Ряд особливостей робить їх більш зручним, красивим і універсальним сировиною для творчості, ніж пластикові кришки. По-перше, метал можна зігнути, вигнути і скористатися паяльником, а по-друге, рифлені краю кришечки самі по собі виглядають дуже цікаво. Пропонуємо кілька цікавих ідей які вироби з кришок від пляшок можна зробити для інтер’єру.

Зміст:

 • Способи декорування поверхонь кришечками
 • Способи з’єднання кришок між собою у виробах
 • Декор і вироби з кришок від пляшок
 • Способи декорування поверхонь кришечками

  Якщо Вам вдалося зібрати десятки або навіть сотні металевих кришок, зверніть увагу на цей проект — інкрустацію будь-якій поверхні. Ви можете прикрасити кришечками старий журнальний столик або тумбочку, піднос або ящик для речей, стільницю обіднього столу або кухні, поверхня комода або шафи, навіть викласти мозаїкою з кришечок стіну або підлогу! Результат може перевершити всі очікування!

  Зовнішній вигляд готової інкрустованої поверхні залежить від обраного способу кріплення кришечок, а також від колірного рішення і викладеного візерунка. Давайте розглянемо основні способи прикраси поверхонь металевими кришечками від пляшок.

  Посадити на клей

  Самий очевидний і часто використовуваний метод — посадити кришки на клей або рідкі цвяхи. При такому способі кришечки виступають над основною поверхнею, створюючи об’ємний рифлений візерунок. Для приклеювання використовуйте якісний густий клей, рідкі цвяхи або монтажну піну. Слідкуйте за тим, щоб клейка маса не виступала за краї кришечок і при цьому надійно фіксувала кожну. При бажанні потім всю поверхню можна покрити лаком.

  У плані дизайну інкрустованою кришками поверхні ви можете повністю довіритися своїй фантазії. Ніяких правил і обмежень. Спробуйте використовувати оригінальні кришечки з назвами напоїв, пофарбувати їх з балончика в певний колір або вручну нанести малюнок акриловими фарбами. Ви можете також викладати з кришечок будь-який візерунок, орнамент або зображення, наче мозаїку. У великих масштабах такий декор металевими кришками буде виглядати дуже ефектно!

  Спосіб приклеювання на клей використовується для декоративних столиків, рамок дзеркал, стінок меблів, тобто для поверхонь, які не будуть часто використовуватись як, наприклад, обідні столи або підлогу. Для них краще вибрати другий спосіб, про що мова піде нижче.

  Посадити на клей і затерти шви

  Якщо ви хочете прикрасити кришечками стільницю обідньої або робочого столу, стать або «фартух» над робочою кухонною зоною, то простір між кришечками бажано заповнити затіркою, щоб запобігти скупченню пилу, жиру і бруду. Для цього точно також приклейте кришечки в обраному порядку, дайте клею висохнути а потім заповніть простір між кришками затіркою або грунтовкою з допомогою гумового шпателя. Дуже важливо при цьому зберегти чисті шапочки кришок, тому одночасно з затіркою очищайте кришечки вологою губкою.

  Є варіанти, коли для укладання кришечок на ділянку підлоги використовують цементний розчин. Поки залитий цемент ще повністю не висох, кришечки акуратно вдавлюються в розчин. Такий спосіб досить трудомісткий, вимагає діяти швидко впевненою рукою і без коливань. Після повного висихання поверхню покривають лаком.

  Залити епоксидною смолою (акрилової водою)

  Цей спосіб підійде для поверхонь з бортиками, наприклад, для підношення, скриньки або стільниці з поглибленням. В якості фіксатора та затирання для кришечок можна використовувати епоксидну смолу (акрилову воду). Так як цей хімічний розчин — рідкий, нам і потрібні бортики. Викладіть кришечки на поверхню, а потім залийте мозаїку епоксидним розчином згідно з інструкцією до нього. Дуже зручно і швидко, адже не потрібно ні клеїти кожну кришечку, ні затирати потім шви між ними.

  До речі, майже такий же ефект може бути досягнутий, якщо поверх кришечок укласти лист скла, особливо це актуально для стільниць.

  Прибити цвяхами

  Кришечки можна просто прибити до дерев’яної поверхні невеликими гвоздиками. Капелюшок цвяха трохи зіпсує малюнок, але в принципі це може стати родзинкою і об’єднуючим елементом всіх кришечок. Як варіант, кришки можна попередньо пофарбувати в однотонний колір, тоді серединка у вигляді шапки цвяха буде виглядати природно і гармонійно. Щоб при забиванні цвяха на прогнути і саму кришечку, підкладіть під кожну шматочок фанери і гайку підходящої висоти.

  Способи з’єднання кришечок між собою у виробах

  Металевими кришками від пляшок можна не тільки прикрашати поверхні в інтер’єрі, але і робити окремі вироби — прикраси, магніти, підставки та іграшки. Як же зібрати кришечки в єдину конструкцію?

  Отвори та дріт

  Тонким цвяхом або свердлом проробіть в рельєфних боковинах отвору, а потім з’єднайте кришечки між собою за допомогою дроту або линви.

  Паяльник

  Ви можете використовувати паяльник і припій, щоб надійно з’єднати кришечки.

  Клей і кріпильні елементи

  В деяких виробах, наприклад, для прикрас, необхідно використовувати спеціальні деталі. Їх можна припаяти до кришечці, так і приклеїти супер-клеєм, відповідним для металевих поверхонь.

  Зігнути, вигнути, випрямити

  На відміну від пластикових, металеві кришечки можна зігнути навпіл, вигнути, надавши сферичну форму або ж повністю розпрямити ударом молотка. Їх таких заготовок легко робити прикраси, біжутерію, ялинкові іграшки та інші декоративні елементи.

  Декор і вироби з кришок від пляшок

  А тепер давайте подивимося, які оригінальні вироби і декор можна зробити з кришечок.

  Столи
  Стільці
  Підлогу та стіни
  Інші вироби з кришок від пляшок