Мяке узголівя ліжка своїми руками

3

Ліжко — головний і центральний предмет меблів будь-якої спальні. Люди проводять близько третини свого життя у сні, а значить, до вибору ліжка та постільних речей потрібно підходити серйозно і відповідально. Дизайнери безперервно створюють новаторські моделі матраців та ліжок, тому існує величезна безліч предметів обстановки інтер’єру спальні. Більшість з них не тільки виконують основне призначення забезпечити людині комфортний сон, але і допомагають прикрасити інтер’єр, додавши йому певний стиль і оригінальність.

Встановлення або оновлення узголів’я ліжка — самий швидкий і нескладний спосіб прикрасити загальний настрій спальні. Серед різних варіантів найпопулярнішим є м’яке узголів’я для ліжка, яке в силу своєї конструкції надає спальному місцю особливий затишок, пом’якшує гострі кути, налаштовує на комфортний відпочинок. Звичайно, дану деталь можна придбати в магазинах окремо або як елемент каркасу ліжка, але багато хто воліє робити м’яке узголів’я ліжка своїми руками, даючи волю фантазії і творчим задумам. Пропонуємо кілька майстер-класів як зробити цікаве узголів’я, а також подивимося на інші моделі майстрів і дизайнерів для натхнення.

Зміст

 • Майстер-клас: м’яке узголів’я своїми руками в техніці каретной стяжки.
 • Майстер-клас: м’яке узголів’я з орнаментом із цвяхів.
 • Майстер-клас: м’яке узголів’я подушечками, імітація плитки.
 • Галерея фотографій різних моделей м’якого головах.
 • М’яке узголів’я ліжка своїми руками «Каретна стяжка»

  Каретна стяжка — метод декорування, який широко застосовувався у 18 столітті для прикраси карет (звідси і така назва). Сьогодні цей спосіб використовується для оббивки м’яких меблів і предметів інтер’єру. Сучасна назва каретной стяжки — капітоні. Для того, щоб результат виглядав дійсно ефектно, рекомендується використовувати дорогий, багатий матеріал, який добре поєднується з численними складками, наприклад, шкіра, оксамит, велюр, штучна замша. Легкий хлопок в дрібну квіточку — абсолютно невідповідна тканина.

  Сам візерунок стяжки може бути виконаний у вигляді квадратів чи ромбів, як заклепок використовуються гудзики, обтягнуті тією ж тканиною, намистини, кристали в колір або на контрасті.

  Матеріали та інструменти:

  • фанера для основи (щит меблевий);
  • якісна тканина (з запасом, на 25-30 см більше довжини і ширини фанерного підстави);
  • поролон товщиною близько 5 см (за розміром фанерного листа);
  • синтепон;
  • обтягнуті гудзики з вушком;
  • дриль для свердління фанери;
  • гострий ніж;
  • гачок для в’язання;
  • клей універсальний;
  • міцний шнурок (мотузка, шпагат, щоб проходили у вушко ґудзики);
  • меблевий степлер з потовщеними скобами;
  • ножиці;
  • стінові кріплення і саморізи.

  Хід роботи

  Візьміть аркуш фанери, можна використовувати прямокутний або вирізати цікаву форму. У даному прикладі використовується два щита розмірами: 200 см на 60 см і 140 см на 60 см Виріжте поролон за розміром фанерної основи. Розмітьте на поролоні місця кріплення гудзиків, наприклад, у три ряди в шаховому порядку.

  Далі гострим ножем вирізаємо в поролоні отвори під гудзики.

  Цікавий спосіб виконати отвори — використовувати нагріту металеву трубку. Нагрійте на плиті трубку протягом 3-4 хв, потім швидкими рухами зробіть отвори. За один раз вийде зробити 2-3 дірки, потім нагрійте трубку знову 15-20 сек. Перед цим обов’язково покладіть під поролон дошку, щоб не зіпсувати підлогу.

  Покладіть поролон на фанеру і олівцем намітьте місця для отворів. Просвердлите отвори свердлом по дереву діаметром 8 мм

  Приклейте поролон до фанері. Слідкуйте за тим, щоб отвори на поролоні і в фанері збігалися.

  Зверху покладіть шар синтепону з запасом 3-5 см з кожної сторони. На синтепон укладіть тканина з запасом мінімум 10 см з кожної сторони. Переверніть фанеру і закріпіть тканину меблевим степлером із зворотного боку.

  Підготуйте гудзики. Можна їх обтягнути тканиною самостійно або віднести в майстерню. У кожну гудзик протягніть шнурок довжиною мінімум 15 см і зав’яжіть вузлик. Для цього проекту знадобилися 62 гудзики. Візьміть гачок для в’язання і просуньте в отвір.з боку фанери.

  Спереду, з боку тканини намацайте гачок. Перевірте лінійкою відстань від сусідньої гудзики і зробіть маленький отвір манікюрними ножичками. Гачком зачепите шнурок з гудзиком і вставте в отвір.

  Добре натягніть шнур і надійно прикріпити скобами до звороті.

  Прикріпіть саморізами кріплення і повісьте на стіну. Готово!

  М’яке узголів’я ліжка з візерунком з капелюшків цвяхів

  Матеріали та інструменти:

  • лист фанери;
  • відріз щільної тканини (у даному проекті використовувався полотно для картин);
  • цвяхи;
  • клей (в проекті використовувався спрей-клей);
  • синтепон або ватин;
  • ножиці;
  • меблевий степлер.

  Хід роботи

  Виріжте з листа фанери прямокутник потрібного розміру.

  Покладіть 3-4 шари ватину або синтепону, залишаючи запас 10 см по сторонах.

  З допомогою аерозольного клею приклейте перший шар ватину до фанері, потім наступні шари до попереднього.

  Прикріпіть ватин скобами до звороті, добре натягуючи матеріал.

  Переверніть узголів’я лицьовою стороною. Збризніть поверхню ватину аерозольним клеєм і, починай з одного боку, акуратно розкочуйте на ватин тканина. Добре продавливайте і розгладжуйте тканину, щоб не було бульбашок, складок та перекосів.

  Після висихання клею прикріпіть полотно до звороті фанери. Добре натягуючи полотно, оберніть навколо рами і закріпіть меблевим степлером.

  З допомогою цвяхів ви можете зробити будь-який орнамент, у тому числі імітує каретну стяжку. Для цього ліжка зробили акуратну тонку рамку по периметру. Щоб зробити таку, позначте олівцем дві точки в сусідніх кутах на рівному видаленні від сторін.

  Вбийте туди гвоздики, але не до кінця, а так, щоб стирчав над поверхнею. Зав’язати шнурок навколо шапки одного цвяха, натягніть і зав’яжіть навколо другого. Так ми зробили рівну лінію, щоб не креслити на світлій тканині олівцем.

  Потім олівцем уздовж лінії намітьте місця для забивання цвяхів на рівній відстані один від одного. Робіть маленькі позначки, які перекриє шапка цвяха.

  Забийте цвяхи. Замість цвяхів можна використовувати меблеві кнопки.

  Прикріпіть узголів’я до стіни за допомогою кріплень.

  М’яке узголів’я своїми руками подушечками, імітація плитки

  Матеріали та інструменти:

  • лист фанери великий прямокутний для основи (в проекті 150 см на 75 см);
  • невеликі фанерні коробки (для цього проекту знадобилося 18 шт розміром 25 на 25 см);
  • відріз тканини;
  • синтепон;
  • меблевий степлер;
  • ножиці;
  • клей.

  Хід роботи

  Підготуйте фанерні частини. У великих будівельних супермаркетах ви можете попросити, щоб вам нарізали фанеру на шматки потрібного розміру. Розріжте відріз тканини на 18 квадратів (у вашому випадку може бути інша кількість). Квадрати повинні бути з запасом 5-10 см з кожної сторони.

  Покладіть фанерні квадрати на середину тканини.

  За допомогою меблевого степлера прикріпіть краю одного боку. Будьте обережні, щоб скоба не прошила фанеру з тканиною наскрізь. Можна вставляти скоби не багато під кутом.

  Зробіть складку а кутку, добре натягніть тканину і закріпіть куточок скобами.

  Отже, ви закріпили одну сторону і два кути, зробивши подобу «кишені». Тепер, додаючи по скобі на кожній стороні, наповнюйте простір між фанерою і тканиною ватином або синтепоном. Намагайтеся, щоб ближче до країв практично не було наповнювача, а в середині була пухкенька «гірка».

  Наповнивши квадрат синтепоном і закріпивши бокові сторони, точно також закріпіть скобами останню сторону і кути.

  Точно також зробіть оббивку інших квадратів. Якщо тканина має малюнок, постарайтеся, щоб він був однаковим на всіх частинах. Також ви можете використовувати різну тканину, створюючи різнобарвну композицію-мозаїку.

  Коли всі квадрати буду готові, укладіть їх на великий аркуш фанери і приклейте універсальним клеєм. Слідкуйте за правильним розташуванням візерунка. Постарайтеся, щоб між квадратами не було великої відстані, стики повинні бути ледве помітні.

  Більше інформації про ліжках читайте на http://www.vegas.ua

  36 фотографій варіантів м’якого ліжка