Декоративна подушка-сайт своїми руками

3

Вузли в’яжуть вже тисячі років, використовуючи їх не тільки для справи, але і для прикраси одягу і вдома. Сьогодні пропонуємо Вашій увазі незвичайні подушки для інтер’єру, виконані в техніці плетіння вузлів. Декоративна подушка-вузол виглядає дуже стильно і сучасно, вигідно відрізняючись від стандартних прямокутних моделей. В інтернет-магазинах подібні дизайнерські подушки стоять чималі гроші, а зробити їх своїми руками не так складно, як може здатися на перший погляд.

Зміст

 • Як зробити основу
 • Подушка-сайт: варіанти плетіння
 • Як зробити основу для подушки-сайту

  Для того, щоб зробити подушку, потрібно зшити матеріал, з якого будемо плести макраме. Можна, звичайно, взяти товсту мотузку або канат, але подушка з такого матеріалу буде жорсткою і носити чисто декоративний характер. Якщо ж хочеться мати м’яку подушку, яку можна підкласти під голову або спину, то необхідно зшити «трубочки».

  Візьміть такі матеріали:

  • відріз трикотажної тканини або бавовняні (вовняні) колготки
  • синтепон або ватин
  • картонний рулон від паперових рушників або туалетного паперу
  • довгу палицю для утрамбування синтепону
  • голку з ниткою

  Трубочки найпростіше зробити з дитячих (або дорослих) колготок. Відріжте шкарпетки і верхню частину з гумкою. Два отриманих панчохи зшийте між собою в один. Замість колготок можна використовувати довгі гольфи, рукави непотрібних або трикотажних светрів кофт. Якщо старих речей немає або потрібна трубочка набагато довше, то доведеться шити чохол самостійно і набивати його наповнювачем.

  Візьміть відріз трикотажної тканини, розріжте на смуги шириною 20-30 см Довжина готової трубочки повинна становити 3-4 м, так що якщо у вас, наприклад, відріз тканини 1,5 метра шириною 50 см, розріжте його на дві смуги шириною 25 см, потім зшийте їх разом, щоб отримати смугу довжиною 3 м. При цьому бажано поєднати візерунок, якщо він є. Потім зшийте на швейній машинці смугу лицьовою стороною всередину, виверніть її.

  Вставте в отриману трикотажну трубочку картонний рулон від паперових рушників. Замість нього можна згорнути в рулон журнал, газету або кілька аркушів А4. Починаємо набивати трубочку синтепоном або іншим наповнювачем. Щоб проштовхнути і утрамбувати синтепон, скористайтесь якийсь паличкою (довгої дерев’яної ложкою, лінійкою, металевою трубою малого діаметра). Пам’ятайте, що ви потім будете з цього «удава» плести макраме, тому набивайте щільно і туго, щоб не було прикро за явні перегини і складки в самих невідповідних місцях. Зашийте відкриті кінці.

  Замість синтепону в якості наповнювача можна використовувати ватин, старе байкова ковдра, рушники або іншу щільну тканину. У такому випадку порядок роботи трохи інший. Спочатку розріжте наповнювач на смужки 30-50 см (в залежності від щільності), зшийте разом в одну смугу довжиною 3-4 см і поверніть її в тугий рулон. Тільки потім оберніть рулон трикотажної тканиною, зробивши таким чином «чохол». Цей спосіб більш трудомісткий, так як швейною машинкою тут не скористаєшся і доведеться зшивати 3 метри вручну.
  Для прикладу подивіться відео, де трубочки роблять з дитячих колготок і плетуть подушку кельтським вузлом.

  Може скластися така ситуація, коли ви зробили трубочку довжиною 3 метри, а для вибраного вузла потрібно більше. Тоді радимо чи робити більш простий вузол, або мати в запасі достатню кількість матеріалу, зробити ще синтепоновую трубку і зшийте їх разом.

  Подушка-сайт: варіанти плетіння

  Для плетіння подушки радимо вибрати якийсь гарний складний візерунок, чисто декоративний або цілком практичний у морській справі. Щоб не відразу експериментувати з великою трубочкою з трикотажу, потренуйтеся робити вибраний вузол на мотузці або шнурку. У відео вище ви вже могли ознайомитися з кельтським вузлом. Давайте подивимося, які ще гарні і нескладні варіанти можна спробувати. До речі, з допомогою цих інструкцій ви можете робити не тільки подушки-вузли, але і килимки з мотузок, підставки під чашки і посуд, декоративні підвіски і прикраси.

  «Плоский вузол»

  «Голова турка»

  Китайський або «На удачу»

  Це всього чотири приклади плетіння подушок в стилі макраме, але у відкритих джерелах ви зможете знайти безліч сайтів, які можна взяти за основу.