Римські штори своїми руками на завязках

3

Зробити чудові римські штори своїми руками — просто! Такі оригінальні штори на зав’язочках ви зможете самостійно створити всього за годину-півтора. Допоможе в цьому докладний майстер — клас!

Необхідні матеріали для римських штор

Щоб зробити римські штори своїми руками, знадобиться:

  • відріз тканини розміром під Ваше вікно,
  • ножиці,
  • мотузка (стрічка або шнурок),
  • степлер,
  • молоток і гвоздики (або суперклей для металопластикових вікон),
  • рулетка,
  • тонка рейка.

Як зробити римські штори своїми руками

Важливий етап — вимірювання вікна, ви ж пам’ятаєте: «Сім разів відміряй — один раз відріж!». Бажано, щоб ширина штори була на кілька сантиметрів більше, ніж прозора частина вікна, тобто штора повинна перекривати внутрішню раму. Тонка дерев’яна або пластикова планка повинна точно відповідати ширині відрізу тканини.

Розмічаємо тканину і сміливо відрізаємо зайве. Пам’ятайте, що якщо тканина обтрепивается або обсипається по краях, то потрібно дати сантиметр з кожної сторони для того, щоб загорнути і підшити краю.

Кладемо тканину лицьовою стороною на стіл, прикладаємо до нижнього краю рейку і загортаємо її в тканину один раз.

Потім степлером прикріплюємо тканину до рейки.

Як зав’язки можна взяти мотузку, тонку мотузочку, декоративний шнур або стрічку. Відміряємо зав’язку в 2,5 рази довше висоти вікна, тобто якщо висота 1 метр, то нам потрібно буде 2,5 метра мотузки.
Перекидаємо мотузку посередині штори і прикладаємо рейку до верхнього краю вікна. Якщо вікно дерев’яне можна прибити планку гвоздиками, а якщо пластикове краще приклеїти надійним клеєм.

Тепер наша завязочка знаходиться посередині штори і ззаду, і спереду. Залишається тільки зав’язати її знизу і підтягнути полотно.

А коли потрібно повністю закрити вікно, досить просто розв’язати мотузку!

Ось так можна зробити чудові римські штори своїми руками! Зверніть увагу, як вигідно виглядає вертикальна смужка полотна. Такі завіси на вікно — хороший вибір для будь-якої кімнати в квартирі, до того ж, це заощадить Вам кругленьку суму. Не варто забувати і про інші види завіс на вікна. Завжди можна вибрати горизонтальні або вертикальні жалюзі, класичні штори, портьєри та гардини на http://www.zhaluzi-roletu.kiev.ua/gorizontalnie-zhaluzi.

Фотографії: homedit