Підземний секрет: літній будинок з бункера

3

Єдине, що відрізняє цей бункер від сотні інших, розкиданих по всій Європі — це розташована поруч дерев’яна платформа і столик зі стільцями. Здавалося б, що їй тут не місце і взагалі, незрозуміло, як вона тут опинилася, посеред луків Нідерландів. Але зробивши крок всередину бетонного бункера, ви все зрозумієте. Під землею ховається щось зовсім несподіване — заміський літній будинок, оснащений елегантними меблями і усіма необхідними сучасними зручностями, враховую таку дивовижну надбудову. Бельгійська архітектурна студія B-ild спочатку створила будинок з бункера в якості рекламного трюку для однієї голландської компанії, але потім будиночок придбав таку популярність, що його вирішили перетворити в літню резиденцію, яку туристи можуть орендувати на будь-який термін.

Історична цілісність будови залишається зовні незмінною, так само, як і раніше, замаскований бункер і виглядає як порослий травою пагорб. В інтер’єрі також збережені крихітні віконця-амбразури, іржавіють дверні рами і грубі стіни з голого бетону. Цей бункер залишився неушкодженим після Другої світової війни.

У будинку з бункера два основних приміщення. У довгастому коридорі при вході дизайнери обладнали сучасну кухню з усім необхідним обладнанням.

В основному приміщенні бункера — спальня та їдальня зони. Грубу фактуру бетону і арматури пом’якшує меблі та оздоблення з дерева. Приємний рудувато-коричневий колір деревини і жовте освітлення наповнює досить похмуре простір затишком і теплом. Будинок з бункера може поселити до чотирьох осіб. Дві двоярусні ліжка, розкладний обідній стіл на чотирьох та пару шаф — ось і вся начиння крихітної резиденції.

У будь-якому разі, будинок з бункера використовується тільки вночі або в негоду. В інший час туристи насолоджуються свіжим повітрям, теплим сонечком і прекрасними пасторальними видами.

Фотографії: b-ild