Перфоровані штори з фетру своїми руками

3

Головне призначення штор — захистити вранці від яскравого сонячного світла, а ввечері — зберегти приватність мешканців квартири від цікавих поглядів. Тому, як правило, штори на вікно роблять з щільної тканини. Але в ряді випадків цілком припустимі варіанти напівпрозорих фіранок і перфорованих штор, пропускають сонячне світло. Такий варіант дизайну може використовуватися на додаток до стандартних щільним шторам. Пропонуємо сьогодні подивитися кілька ідей, як зробити оригінальні перфоровані штори з фетру своїми руками.

Зміст:

 • Майстер-клас: штори з фетру своїми руками
 • Перфоровані штори з фетру: 2 в 1
 • Штори з фетру та інших матеріалів у вигляді вікон
 • Майстер-клас: штори з фетру своїми руками

  Необхідні матеріали та інструменти:

  • фетр (або інша щільна тканина);
  • стакан;
  • ножиці;
  • голка з ниткою або швейна машинка;
  • липучка для кріплення штори до карнизу.

  ⇒ Крок 1. Приготуйте шматок фетру або іншої щільної тканини, яка не буде обсипатися. Розмір відрізу залежить від ширини вікна і бажаної довжини штори.

  ⇒ Крок 2. Візьміть чашку, склянку чи банку відповідного діаметру. Покладіть фетр на рівну поверхню і обводите контур ємності олівцем. Щоб заощадити тканина, другий гурток малюємо впритул до першого, третій — до другого, і так далі. Другий ряд кружечків малюємо також впритул до першого ряду, причому кружечки верхнього ряду краще розташовувати в місцях, утворених колами нижнього ряду, знову ж таки для економії тканини.

  Якщо у Вас немає необхідності економити тканину, то відріз фетру ви разрезаете на смуги. Кожну смугу складаєте вчетверо, скріплює шпильками, потім обводите контур склянки і вирізуєте. Таким чином ви отримаєте відразу чотири кружечки, що тепер заощадить вам час.

  Ще один варіант, як зробити відразу дві штори з відрізу тканини ми розглянемо у наступному пункті.

  ⇒ Крок 3. Виріжте всі намальовані кружечки. Не турбуйтеся, якщо вони вийдуть не ідеальними, адже ця штора — ручної роботи.

  ⇒ Крок 4. Покладіть кружальця рядами. Довжина ряду буде залежати від ширини вашої штори.

  ⇒ Крок 5. Почніть зшивати ряд кружечків. Можна це робити вручну, а можна прошити на швейній машинці, що буде набагато швидше. Коли будуть готові поздовжні ряди, зшийте їх в одне полотно.

  ⇒ Крок 6. Залишилося прикріпити штору до карнизу. Можна використовувати липучку, кільця або петлі з тасьми. Готово!

  Кілька порад: не обов’язково використовувати форму кола і один колір. Ви можете експериментувати з колірним рішенням, вибудовуючи градієнти відтінків або формую кольоровий малюнок. Також ви можете комбінувати ряди кружечків різного діаметра або вирізати замість кіл овали, ромби, квіточки або метелика.

  Перфоровані штори з фетру: 2 в 1

  А тепер невелика хитрість! З відрізу тканини можна зробити дві перфоровані штори своїми руками! Секрет у тому, що кружечки (або інші фігури) ви акуратно вирізати гострим канцелярським ножем або скальпелем так, щоб між ними залишалися проміжки тканини. Вирізані таким чином фігурки ви сшиваете в штору так, як описано вище. А перфоровані полотно перетворюється на ще одну светопроницаемой фіранку! Такий набір штор буде виглядати дуже ефектно на двох сусідніх або навіть на одному вікні.

  Штори з фетру та інших матеріалів у вигляді вікон

  Ще один цікавий і оригінальний проект перфорованих штор імітує абстрактне поєднання різних віконець з рамами, що дуже незвично і концептуально виглядає на звичайному вікні або в якості ширми в інтер’єрі.

  Необхідні матеріали та інструменти:

  • відрізи різних щільних тканин (фетр для виробів, шерсть, замша, натуральна або штучна шкіра);
  • ножиці;
  • маркер або олівець;
  • голка з ниткою або швейна машинка;
  • вибрані кріплення штори до карнизу.

  ⇒ Крок 1. На кожному відрозі тканини намалюйте маркером або олівцем різні стилізовані вікна з вінтажними або сучасні рамами. Це можуть бути прості прямокутники цільні або з невеликими вирізаними отворами, закруглені квадрати і т. п. Попередньо ви можете знайти в Інтернеті і роздрукувати якісь шаблони, які ви потім будете використовувати як трафарет.

  ⇒ Крок 2. Акуратно виріжте всі фігури. Використовуйте гострі скальпель або ніж ля виробів, щоб вирізати внутрішні області вікна.

  ⇒ Крок 2. Розкладіть на рівній поверхні ваші вікна, експериментуйте, розміщуючи їх, до тих пір, поки результат вас не задовольнить. Вікна і фігури можуть і повинні розташовуватися один поверх одного. Пам’ятайте, що потім потрібно буде зшити всю композицію.

  ⇒ Крок 3. А тепер зшийте всі в єдине полотно, використовуючи швейну машинку. Попередньо змітайте всі частини.

  ⇒ Крок 4. Прикріпіть штору до карнизу і насолоджуйтеся видом! Пониклий крізь прорізи сонячне світло створює дивовижну атмосферу в інтер’єрі кімнати.

  Більше інформації та корисних статей шукайте на http://lanita-shtor.com.ua/