Incubo будинок з контейнерів

3

Транспортні контейнери – дуже зручний і порівняно недорогий матеріал для будівництва. Використання морських контейнерів для житлових будинків має ряд переваг, наприклад, знижується загальна вартість проекту і терміни виконання робіт. Завдяки польоту фантазії архітектора і дизайнера Марії Хосе Трехос (Maria Jose Trejos) вісім металевих коробок перетворилися в унікальний двоповерховий будинок з контейнерів Incubo, розташоване в Коста-Ріці.

Зовнішня композиція

Будинок з контейнерів виконаний в оригінальному стилі, що поєднує індустріальний дизайн та натуральні природні елементи. Центральним елементом особняка, навколо якого він збудований, є старий масивний кедр. Цей кедр має важливе значення для загального планування будинку, його видно практичні з усіх кімнат.

Фасади будинку з контейнерів з боку дворика закриті бамбуковими екранами, що дуже гармонійно поєднується з фактурою кори кедра. Крім природної естетики, екрани захищають внутрішній простір будинку від літньої спеки і сонячних променів.

Широкі навіси даху також сприяють створенню тіні і захисту вітальні від спеки. Різні вікна і отвори продовжують створювати охолоджуючий ефект завдяки поперечної вентиляції, тому немає необхідності встановлювати в особняку кондиціонери. До того ж, велика кількість отворів дозволяє природному світлу безперешкодно проникати в будь-який куточок будівлі, що знижує практично до нуля використання електричного освітлення вдень. Ці енергозберігаючі рішення значно економлять витрати сім’ї на оплату комунальних послуг.

Дизайн інтер’єру в будинку з контейнерів

Дизайн інтер’єру великої просторої вітальні кардинально відрізняється від промислової естетики морських контейнерів. Низькі диванчики з яскравою оксамитовою оббивкою і журнальні столики з дерев’яних піддонів створюють атмосферу теплого затишку і делікатною еклектики.

Великі залізні ворота можуть повністю підніматися, відкриваючи вигляд на вулицю і наповнюючи простір світлом і повітрям. Поруч є і стандартна вхідні двері для тих часів, коли власники віддають перевагу більш особистий спосіб життя. Навпроти входу, на другому рівні, розташована робоча зона.

Стіна будинку із контейнерів, звернена у двір, повністю виконана зі скла, дозволяючи милуватися високим кедром. Цікаво, що сходи, що ведуть на другий поверх, зроблені з спиляних гілок цього ж кедра.

Переходи з одного модуля будинку в інший обладнані під художню галерею з картинами з колекції власника. Галерейна система підвіски картин дозволяє змінювати експозицію за бажанням, не псуючи стін.

Шикарний вид на кедр відкривається і з їдальні. Центральне місце тут займає обідній стіл зі сталевою стільницею і масивними кедровими ніжками. Шість стільців зроблені також з кедрового дерева. Невелика кухня, виконана в білому кольорі з глянцевими панелями, абсолютно не відволікає увагу від центральних елементів інтер’єру. В обробці вітальні і їдальні, як і всього особняка, використана деревина з відновлюваних джерел, змішаний пластик, бамбук і полірований бетон, з якого виконаний підлогу.

Всі три кімнати другого поверху виходять у внутрішній дворик. Їх об’єднує відкрита тераса з бамбуковими екранами. Це окремий модуль будівлі, приватна зона, розташована над зоною їдальні. На даху під білими тентами влаштовано літній майданчик, де можна відпочивати і загоряти.

Будинок з контейнерів також забезпечений системою збору дощової води, сонячними батареями, довговічним світлодіодним освітленням. Всі екологічні рішення в комплексі роблять цей особняк дійсно Earth Friendly, то є дружнім до природи та екології.