Дизайн гардеробної на невеликій площі

3

Пощастило тим власникам квартир, хто має можливість включити повноцінну гардеробну кімнату в планування, без шкоди для корисної житлової площі. Але, в основному, складається так, що місце вбиральні в типовій квартирі замінюють звичайні, вбудовані або шафи купе в спальні, передпокої та вітальні. А чи є варіанти облаштування маленькій гардеробній в стандартному приміщенні?

По суті, вбиральня — цей той же шафа — http://lobo.by/products/category/shkafy-kupe-v-spalnyu , але в якому речі розташовані так, що їх дуже зручно вибирати і користуватися ними, куди можна зайти, включити світло, вибрати одяг і навіть переодягнутися. Завдяки правильному дизайну навіть в невеликій кімнаті можна зробити зручну гардеробну, виділивши частину простору. Причому отриману гардеробну можна закрити глухими або скляними дверима від підлоги до стелі, частково закрити ширмою, завісити шторами або зовсім залишити відкритою. Всередині розташовуються системи для зберігання речей і взуття, включаючи відкриті полиці, висувні ящики, штанги для підвішування плічок, перекладини для штанів, різні коробки, корзини і т. д. Якихось строгих вимог до інтер’єру гардеробного кута немає, все повинно бути простим і зручним для користування, економити час на підбір одягу, а також забезпечувати правильні умови для зберігання одягу.

В залежності від планування, можна виділити кілька типів дизайну вбиральні.

1. Кутовий дизайн гардеробної

Якщо в кімнаті є вільний кут, то його можна відгородити перегородками, виділивши квадратне або трикутне простір. Самі перегородки можуть бути як прозорими, так і глухими у всю висоту кімнати, а у проріз можна вбудувати двері. Також допустимо просто розмістити кутові полиці і необхідні системи зберігання, і більше ніяк не відокремлювати гардеробну від решти простору.

2. Лінійний дизайн гардеробної

Системи зберігання речей розташовують уздовж однієї стіни, аналогічно шафі купе. Такий варіант дизайну вбиральні відмінно підходить для невеликих кімнат.

3. П-подібний дизайн гардеробної

Цей варіант планування ідеально підійде для витягнутих довгих приміщень. В даному випадку найзручніше облаштувати практично повноцінну гардеробну кімнату, використавши всі можливі типи систем зберігання. Зазвичай П-подібну гардеробну відокремлюють розсувними або складними дверима.

4. Паралельний дизайн гардеробної

Самий рідкісний варіант, за допомогою якого можна облаштувати гардеробну в прохідній кімнаті або широкому коридорі. По обидві сторони розташовуються відкриті системи зберігання речей, а по центру залишається прохід. Не бажано використовувати висувні ящики або дверцят, так як це може заважати вільному пересуванню.