Що зробити зі старих дверей?

3

Без дверей не обходиться жоден будинок, квартира або інше приміщення. Зараз багато хто ставлять нові, сучасні вхідні та міжкімнатні двері, але куди подіти або що зробити зі старих дверей? Крім очевидного рішення — викинути, дизайнери і умільці пропонують безліч оригінальних прикладів перетворення непотрібної двері в декоративний елемент інтер’єру з цілком функціональними завданнями.

Для оформлення інтер’єру можна використовувати двері з будь-якого матеріалу і в будь-якому стані – дерев’яні або металеві, антикварні або оновлені, суцільні або з віконцями і так далі. Основне завдання — правильно обіграти новий елемент і гармонійно вписати його в інтер’єр. Якщо двері прожила довге життя, на ній є потертості, подряпини і тріщини, то рекомендуємо її не шліфувати і не фарбувати. Навпаки, постарайтеся посилити ефект старовини, підкреслити природні нерівності і шорсткості. Така вінтажна двері з власною історією буде чудово виглядати навіть в сучасному інтер’єрі. Отже, що зробити зі старих дверей?

1. Стара двері як рама для картин і фотографій

Непотрібну дерев’яні двері можна використовувати як виставкову майданчик для фотографій, картин або записочок. Для цього добре підходять французькі двері зі скляними вставками або дерев’яні суцільні, але з різьбленими прямокутниками на поверхні. Двері в якості рами можна як просто притулити до стіни, так і прикріпити горизонтально.

Ще варіанти використання старих дверей як обрамлення.

2. Що зробити зі старих дверей — полиці і стелажі.

Набийте на стару дерев’яну двері полички, таким чином вийде простий стелаж своїми руками.

Дуже цікаве рішення — перетворити двері в кутову полицю. Для цього доведеться дерев’яну стулку розпиляти на дві частини і скріпити за допомогою металевих кутників. Полки у формі сектору або трикутника завершать виріб.

А на кухні старі двері можна підвісити над кухонним островом і використовувати як полицю для каструль, сковорідок і іншої посуду.

3. Що можна зробити зі старих дверей — ширму!

Якщо ви міняєте будинку всі вхідні або міжкімнатні двері на нові, то з старих зробіть ширму для зонування простору. Двері між собою з’єднуються за допомогою дверних петель, тому ширму можна складати як гармошку

Ширму можна встановити не тільки вдома, але і в саду, наприклад, щоб відгородити простір для відпочинку або закрити двір від цікавих очей сусідів.

4. Узголів’я ліжка зі старих дверей

Що можна зробити зі старих дверей — узголів’я ліжка! Дві двері можна поставити вертикально в головах або одну двері покласти горизонтально.

5. Стіл зі старої двері

Перетворіть стару двері в унікальний стіл, журнальний, обідній або робочий. Для цього потрібно встановити двері на ніжки як стільницю. Кілька ідей, як зробити великий стіл зі старої двері — читайте за посиланням.

Також можна своїми руками зробити невеликий журнальний столик з дверей. Двері необхідно розпиляти на три частини — стільницю і дві ніжки. Для більшої стійкості та зручності також можна прикріпити полицю між ніжками.

6. Декоративні панелі для стін зі старих дверей

Ну а якщо вам пощастило зібрати у знайомих і незнайомих людей багато дерев’яних дверей, стулок, хвірток і воріт, то можна ними повністю оформити стіну! Такий варіант обробки більше підійде для дачі або заміського будинку.