Табурет з плетеним сидінням своїми руками

3

Оригінальний табурет з плетеним сидінням буде актуальний практично в будь-якому інтер’єрі. Якщо використовувати натуральну конопляну мотузку, то такий табурет буде чудово виглядати в інтер’єрі еко, скандинавського стилю лофт, а яскраві синтетичні мотузки і абстрактний геометричний візерунок допоможуть вписати табуретку в сучасний стиль з кітчевими акцентами. Пропонуємо ознайомитися з трьома майстер-класами як оновити старий табурет і зробити цікаве плетене сидіння своїми руками.

Зміст:

 • Табурет з плетеним сидінням — візерунок «шеврон»
 • Табурет з плетеним сидінням — візерунок «діагональне плетіння»
 • Табурет для ніг з декоративним плетінням
 • Табурет з плетеним сидінням — візерунок «шеврон»

  Необхідні матеріали та інструменти:

  • основа табурета (каркас з ніжками);
  • мотузка або шнур двох кольорів;
  • меблеві цвяхи (меблевий степлер);
  • ножичний затискач;
  • молоток;
  • ножиці;
  • шило;
  • опціонально — лак або фарба пофарбувати основу табурета.

  В даному проекті можна використовувати будь шнур або мотузку: лляну, паперову, джутову або з синтетичних матеріалів. Необхідна довжина мотузки залежить від розміру каркаса табуретки. В даному прикладі розміри рами склали 35 см на 30 см, знадобилося близько 17 м шнура для основного плетіння і близько 8 м — для обплетення.

  ⇒ Крок 1. Підготуйте основу табурета. Це може бути стара табуретка без сидіння. При необхідності обробіть ніжки морилкою, пофарбуйте або покрийте лаком. Визначтеся з напрямом плетіння. Щоб мотузку було легше натягувати, закріпіть її кінець до рами із зворотного боку меблевими цвяхами або меблевим степлером.

  ⇒ Крок 2. Починайте намотувати мотузку на протилежні рейки рами. Витки повинні бути як можна ближче один до одного. Під час намотування добре натягніть мотузку. Через 5-6 витків візьміть затиск і добре притисніть мотузку на рамі. При бажанні, для додаткової фіксації натягу можна використовувати клей, попередньо завдавши його на раму. Або в декількох місцях закріпити мотузку меблевим степлером із зворотного боку рами. Кінець основної мотузки також надійно закріпіть за допомогою степлера або меблевих цвяхів.

  ⇒ Крок 3. Тепер можна вплітати додатковий шнур в основний плетіння. Будемо Плести перпендикулярно основній мотузці, чергуючи ряди. У цьому прикладі використана схема 3 мотузки зверху, 3 мотузки знизу. Але ви можете поекспериментувати і зробити 2 на 2, 4 на 4, 2 на 3 і т. д. Закріпіть другу мотузку на рамі, вивівши моток під вільною рейкою.

  ⇒ Крок 4. Простягніть мотузку крізь основне плетіння за обраною схемою, загорніть на протилежній рейці рами і натягніть. При необхідності посуньте шнур вправо-вліво. Потім починайте плести другий ряд, але захід змістіть на одну мотузку вперед. Таким чином вийде діагональної візерунок. Кожен наступний ряд зміщується на одну мотузку. Якщо плести буде складно, допоможіть шилом. Через певні проміжки шнур обплетення можна кріпити до рами меблевим цвяхом або степлером, фіксуючи натяг.

  Щоб змінити напрямок діагональних ліній і зробити візерунок у вигляді шевронів, посередині обплетення змістіть плетіння на одну мотузку тому.

  Табурет з плетеним сидінням — візерунок «діагональне плетіння»

  Так як в попередньому майстер-класі ми детально описали кожен крок процесу, далі розглянемо основні моменти плетіння.

  В даному випадку використовувалася досить товста синтетична мотузка, використовувана в альпінізмі та туризмі. В якості фіксації мотузки до рами краще використовувати звичайні цвяхи відповідного розміру. Техніка плетіння аналогічна попередньому варіанту, тільки тут використовується одна мотузка, схема плетіння 2 мотузки зверху — 2 мотузки знизу зі зсувом на одну мотузку вперед. Зворотного ходу немає, тому візерунок виходить не у вигляді шевронів, а звичайні діагоналі.

   

  Табурет для ніг з декоративним плетінням

  Якщо в попередніх двох варіантах натяг створювалося як основної, так і додаткової мотузкою, то в даному випадку основне навантаження припадає на основну нитку, обплетення виконує роль декоративного прикраси. Таким чином табуретка більше підходить для використання в якості підставки для ніг або як стільчик для маленьких дітей з невеликою вагою.

  Всі етапи роботи аналогічні попереднім способів. Основну мотузку рекомендується натягувати особливо добре та проміжно фіксувати степлером або меблевими цвяхами. Додаткової мотузкою ви можете зробити будь-який візерунок.