Креативний дизайн полиць для книг — 40 фото

5

Незвичайний і оригінальний дизайн полиць для книг — улюблена тематика багатьох світових дизайнерів. Майстри часто відходять від стандартного сприйняття книжкової полиці і наповнюють її новим змістом з унікальним дизайном. Мабуть, про функціональності і зручності використання деяких дизайнерських полиць можна подискутувати, але що незаперечно, так це свобода фантазії і повний креатив! Давайте подивимося 5 цікавих варіантів книжкових полиць від світових дизайнерів меблів.

Книжкова вішалка

Студія Dede Dextrous Design відійшла від традиційного сприйняття способу зберігання книг і запропонувала нову систему — Fa.B книжковий шафа. Хоча зі стандартним шафою у них тільки одне спільне — вішалки! Така книжкова вішалка може виконувати функцію пересувний ширми в кімнаті. Кишені зроблені з пылеотталкивающего матеріалу для захисту книг.

Полиця з закладками для книг

Дизайнер Jakob Jorgensen розробив креативний дизайн полиць, які поєднують в собі закладки для книг, вішалки та рухомі елементи. Його полку Poet’s Book Hanger припускає, що користувач буде вішати книгу на тонку планку, яка буде служити закладкою на потрібній сторінці. Всі елементи книжкової полиці вільно рухаються вправо — вліво. Детальніше про полиці — закладці читайте тут.

Ще один варіант вішалки — закладки для книг

Абажур — закладка для книги

Молоді голландські дизайнери створили стельовий світильник, абажуром для якого служить книга. Основа лампи у вигляді круглого бруска зроблена зі світлої деревини берези. По боках світильника у вигляді дерев’яного круглого бруска з лампочкою розташовані крила з міді, які й утримують книгу в розкритому стані, немов дах будиночка. Детальніше про унікальний дизайн світильника з книги читайте тут.

Книжкові полиці книг

Цікаве застосування старим книгам пропонує американський дизайнер Jim Rosaneu. Він створює унікальну колекцію предметів інтер’єру з книг. У серію входять не тільки книжкові полиці, але і книжкові шафи, вішалки, столи і стільці із старих книг. Дизайнер часто підбирає тематичні книги, назва яких вже формують свою історію на певну тематику.

Ще роботи дизайнера дивіться під катом.

Інші варіанти дизайну полиць з книг:

Крісло з полицями для книг

Відмінна ідея — поєднати книжкові полиці і крісло. Можна діставати книги, не встаючи з м’якого сидіння. До того ж, такий предмет меблів допомагає економити простір в маленькій кімнаті.

Книжкові полиці у вигляді літер

Досить популярний напрям в дизайні полиць для книг — робити полиці у вигляді літер. Як правило, слова пов’язані з читанням (Читати — Читати, Книги — Books і так далі).

Книжкові полиці із столиків

Цікавий проект кількох дизайнерів — стелажі або полиці у вигляді журнальних столиків, що стоять один на одному. У ряді моделей — це просто ілюзія, але є і варіанти, що включають справжні столи

Дизайн полиць для книг незвичайної форми.

Настінні полиці для книг або книжкові стелажі можуть мати абсолютно незвичайні і нестандартні форми — у вигляді дерева, спіралі, колеса, карти світу тощо. Фантазія дизайнерів надихає на створення абсолютно унікальних книжкових полиць.

Ідея дизайну книжкового стелажа The Wisdom Tree навіяна біблійною історією про забороненому дереві, дарує знання. Автор концепту — Jordi Mila з Іспанії. Поряд з книгами дуже в тему будуть виглядати яблучка райського саду!

Alexi McCarthy змайстрував забавну систему полиць для зберігання книг і речей у вигляді стилізованої мордочки сміється. В залежності від того, що ви покладете, на яку полицю і в якому порядку, ви створите різні вирази обличчя і зачіску.

Ну і ще кілька прикладів оригінального дизайну полиць для книг від різних майстрів: