Сонечка: садові скульптури своїми руками

2

Напевно, кожен з нас в дитинстві тримав божу корівку на долоньці і співав пісеньку «сонечко, полети на небо…». Ці чарівні і милі жучки, мабуть, найвідоміші та найулюбленіші комахи, які асоціюються з чимось приємним і добрим. Сонечка — дуже важливі помічники в боротьбі з ненажерливою попелиць в саду. Варто лише створити відповідні умови для життя жучків в саду — і вони залишаться надовго, рятуючи рослини від шкідників. Тому дуже в тему буде зробити садові скульптури своїми руками у вигляді сонечок!

Дизайнер Діна Фрід і малює, вишиває, і майструє вироби, але особливу популярність завоювали її мозаїчні роботи і скульптури. Такі прикраси для саду будуть чудово виглядати на дачі, у дворі заміського будинку, а головне, такі скульптури з мозаїкою ви можете зробити своїми руками!

Для роботи Вам знадобиться:

  • старий футбольний м’яч чи інша форма у вигляді півсфери;
  • цемент, пісок;
  • плитковий клей;
  • олівець або вуглинку;
  • керамічна плитка червоного та чорного кольору;
  • плиткоріз;
  • затирка;
  • сілер (водовідштовхувальне засіб).

Як зробити садові скульптури з цементу своїми руками

Основа сонечка у формі півсфери робиться наступним чином: потрібно розрізати навпіл старий футбольний м’яч, витягнути ніпель, покласти на дно поліетиленовий мішок і залити розчин бетону (1 частина сухого цементу до 3 частинами піску, розвести водою до консистенції густої сметани).

Для кращого зчеплення всередину можна покласти шматок металевої сітки. Щоб не утворилися пролежні на дні основи, форму з розчином покладіть в круглу миску або заглиблення в землі. Коли бетон застигне, акуратно вийміть його з форми і звільніть від целофану. Мішок утворює безліч складок, а місцями може навіть застигнути в розчині.

На таку основу мозаїка рівно не ляже. Постарайтеся очистити заготовку від залишків поліетилену. Потім приготуйте густий розчин з цементу, піску і плиткового клею і намажте їм півсфери, руками формуючи гладку поверхню. Дайте заготівлях висохнути.

Простим олівцем, крейдою або вугіллям розмітьте мордочку жучка, крила і цятки.

Фрагменти для мозаїки наріжте плиткорізом із звичайної керамічної плитки потрібного кольору. Перед тим, як клеїти, продумайте розташування фрагментів, спрямованість, поєднання.

І потім сміливо клейте на плитковий клей, затираючи сірої або чорної затіркою. Очі можна зробити з скелець.

Готову садову скульптуру добре вимийте, дайте висохнути, а потім покрийте рідким силером (засіб, що охороняє від попадання вологи). Половинки м’яча можна буде використовувати для наступних ваших шедеврів декору саду. Форма півсфери чудово підійде для того, щоб зробити садові скульптури своїми руками у вигляді черепахи, грибів, парасольок і різних жучків!

Для мозаїки садових скульптур можна використовувати дешеві керамічні плитки, а для декору підлоги або стін в інтер’єрі зверніть увагу на плитку Giaguaro Mask від Roberto Cavalli http://www.gra-nit.ru/italiya/roberto-cavalli/giaguaro-mask/, візерунок якої імітує леопардовий принт.