Що зробити зі старих ременів: плетені меблі

3

Шкіряні і тканинні ремені, на жаль, мають властивість зношуватися і виходити з моди. Але не поспішайте їх викидати! Більш того, заберіть непотрібні старі пояси у друзів, знайомих або пошукайте на барахолках. Використовуючи їх, ви зможете відреставрувати стільці з поламаними сидіннями або столик без стільниці, а також вирішити питання, що зробити зі старих ременів!

Нерідко буває, що саме сидіння стільця першим приходить в непридатність, але сам каркас залишається ще досить міцним і презентабельним. Це ж відноситься до невеликих кавових і журнальних столиків, в яких стільниця вийшла з ладу, але подстолье здатне прослужити вірою і правдою ще дуже довго. Що стосується основного матеріалу для плетіння, то це можуть бути ремені як з натуральної шкіри, так і з шкірзамінника або з текстилю. Хоча переважно використовувати все ж шкіряні, так меблі придбає вишуканий стиль, так і прослужить довго. Можна також використовувати міцні стрічки з капронових волокон, наприклад, стропи. Для роботи вибирайте матеріал досить жорсткий на розтягування, еластичні ремені або стрічки не підійдуть, так як сидіння буде провалюватися навіть під невеликою вагою. В середньому для подібного проекту знадобляться 20-25 ременів, можна різних кольорів і відтінків, але, бажано, приблизно однакової ширини.

При бажанні або необхідності меблі перед плетінням можна привести в порядок, відчистити від старої фарби і заново пофарбувати. Потім підготуйте ремені для роботи –відріжте від них металеві пряжки і випряміть заломи. Прибийте до внутрішній стороні рамки перший ряд ременів. Для кріплення можна використовувати саморізи з широким капелюшком або цвяхи.

Добре натягніть кожен ремінь, загорніть раму і надійно прикріпіть із зворотного боку рами. Відстань між рядами залишайте достатня для того, щоб можна було простягати поперечні ремені при подальшому плетінні. Наступний ряд прикріпіть до перпендикулярної стороні рами стільця, а потім кожен ремінець простягайте під і над вже натягнутими рядами ременів.

Як варіант, можна прибивати відразу не всі ремені на одній стороні, а прикріпити посередині 4-5 ременів і плести поперечні через них. Потім вплести відсутні.

Ще що зробити зі старих ременів? Подібним чином можна перетворити старий журнальний столик без стільниці в лавочку для ніг або отоманку. У цьому проекті всі пояси однотонні, чорного або коричневого кольору, і тільки один пояс навмисно вплетений яскравий.

Такий оригінальний предмет меблів, зроблений своїми руками, напевно стане улюбленою в інтер’єрі. Шкіряні ремені нейтральних або теплих відтінків будуть гармонійно перегукуватися з дерев’яними елементами інтер’єру, додавши трохи потертого» шику і вишуканого вінтажу.

Фотографії: sallyannk і Patrick Hoesterey