Міні сад дзен своїми руками

3

Сад каменів або сад дзен — культурно-естетичне споруда Японії, що представляє собою, як правило, рівну піщану площадку з кількома асиметрично розташованими камінням. Такий острівець спокою і гармонії можна влаштувати де завгодно, наприклад, на робочому столі в офісі, зробивши мініатюрну копію саду дзен. І якщо зазвичай у такій композиції головну роль відіграють камені, ми пропонуємо зробити міні сад дзен своїми руками з використанням рослин: кактусів, сукулентів і аэрофитов.

Як зробити міні сад дзен своїми руками?

Дуже-дуже просто. Для цього приготуйте:

  • рослина (кактус або сукулент);
  • дрібний пісок (для тераріумів і акваріумів, ландшафтного дизайну);
  • опціонально — грунт для сукулентів;
  • ємність (прозора чаша, керамічний горщик, коробка).

Є чотири основних способи зробити мініатюрний сад дзен.

Варіант 1. Горщик з рослиною просто закапуєте в пісок так, щоб видно було тільки рослина.

Варіант 2. Спеціальний грунт для сукулентів або звичайний ставите в капронові шкарпетки, садите туди рослину і зав’язуєте капрон. Потім такий мішечок з рослиною закапуєте в пісок.

Варіант 3. Багато рослини пустель можна садити прямо в пісок. Але не забудьте укласти на дно горщика невеликі камені для дренажу.

Варіант 4. Другий варіант підходить для будь-яких рослин. На дно контейнера покладіть камінчики для дренажу, потім шар грунту, і тільки верхні 2-3 см засипте піском.
Спеціальними грабельками, паличкою або ручкою створюйте візерунки та орнаменти на поверхні піску, кожен день — нові. Таке споглядальне заняття напевно принесе Вам спокій і дозволить відпочити від турбот.
За матеріалами ресурсу http://dachnik.ua/ru/