Горщики, які ростуть разом з рослинами

3

Горщики, які ростуть разом з рослинами, позбавляють квітникарів від необхідності пересаджувати рослини з маленького горщика у великий з процесом росту і розвитку кореневої системи. Давайте подивимося три приклади таких «зростаючих» горщиків від промислових дизайнерів.

Квітковий горщик Growth (Зростання) — оригінальна розробка лондонській студії дизайну Ayaskan, натхненна стародавнім японським мистецтвом орігамі. Унікальна «складається» система дозволяє горщика рости і розширюватися разом з кімнатною рослиною, стаючи ніби мінливої зовнішньої оболонкою кореневої системи.

«В природному середовищі все еволюціонує, народжується, росте, цвіте, чи в’яне, вмирає і поглинається землею. А в сучасному промисловому світі численні товари виробляються, використовуються і викидаються, часто навіть без переробки. Наші квіткові горщики ретельно продумані і здатні імітувати природні особливості змінюватися і рости, розкриваючись з плином часу», — кажуть дизайнери студії.

Промисловий дизайнер Еммануель Пиццолоруссо (Emanuel Pizzolorusso) створив більш простий квітковий горщик, який також можна адаптувати під виросла рослина. Горщик зроблений з силікону, і поки рослина невелика, краю горщика загнуті вниз. Як тільки рослина виростає, краю можна відігнути і таким чином збільшити об’єм контейнера для розвиненої кореневої системи. З силікону зроблено і блюдце для горщика.

Корейський промисловий дизайнер Дінг Лю (Ding Liu) узяв за основу ідею складного похідного відерця і зробив розширюваний, вірніше, удлиняемый у висоту матерчатий горщик, який зростатиме разом із квіткою.

Горщик може вирости з абсолютно плоского стану до висоти близько 30 см. Матерчатий частина зроблена з синтетичного матеріалу з водонепроникним покриттям. Шви і стики оброблені під дією високої температури, щоб уникнути протікання води. Такий складний горщик може служити кашпо для звичайного керамічного горщика з дренажем.