Обємна картина з брусків і деревяних планок

3

Рельєфна картина на стіні — незвичайний і оригінальний спосіб прикрасити інтер’єр кімнати. Напевно, ви подумали про дорогих шедеври сучасних художників і дизайнерів? Ми пропонуємо зробити своїми руками стильне, яскраве полотно з дерев’яних планок. Об’ємна картина з брусків робиться дуже просто, а результат гідний виставки в сучасній галереї мистецтва.

Ця картина з брусків довжиною 1,5 м, шириною 60 см складається з двох однакових за розміром частин (75 см на 60 см). При бажанні можна зробити цілісне полотно або розділити на два.

Для роботи приготуйте:

  • 2 шматка щільної фанери 75 см на 60 см (або будь-якого іншого бажаного розміру) товщиною близько 1 см;
  • близько 100 брусків (планок, плінтусів, куточків) різних розмірів;
  • 7 або більше кольорів фарби;
  • пензлики, наждачку, пилу і рідкі цвяхи (столярний клей).

Вибираємо бруски, які будуть служити першим шаром на майбутній картині. Нарізаємо їх довжиною 60 см, щоб повністю покрити фанеру-основу. Потім пиляємо інші бруски різних розмірів для надання картині глибини та об’ємності. Вимірювати довжину і планувати майбутнє розташування зараз не обов’язково, просто наріжте довільну кількість різних брусків.

Заздалегідь підберіть гаму кольорів, яку будете використовувати. Підійдуть фарби для інтер’єрних робіт: латексні, акрилові, сталеві. Це можуть бути спокійні теплі тони з парою яскравих акцентів або ж вся картина може бути барвистою і кричущою. Перед фарбуванням дощечки бажано зашкурити. Прикиньте хоча б приблизно скільки дощечок якого будуть кольору. Можливо, вам захочеться великі частини зробити більш спокійних тонів, а дрібні — соковитими і яскравими. Або ж покладайтеся на інтуїцію і фарбуйте планки як захочеться! Можливо, деякі частини доведеться пофарбувати кілька разів для досягнення бажаної глибини кольору. Переконайтеся, що вам є де сушити все це кількість брусків.

Після того, як всі деталі висохли, можна приступати до планування композиції. Покладіть перший шар брусків на фанеру, а потім у довільному порядку укладайте і рухайте інші дощечки, поки результат вас не задовольнить. Для кріплення буде зручно використовувати рідкі цвяхи. Нанесіть невелику кількість клейкої маси на бік дощечки і міцно притисніть до поверхні.

Через пару годин завзятості і терпіння картина буде готова! Залишилося прикріпити її до стіни і милуватися результатом!

З брусків можна скласти не тільки абстрактний візерунок, але і який-небудь малюнок або напис. Справа за вашою фантазією і креативністю!

Ось ще приклади композиції картини з дерев’яних брусків: