Екрани для батарей опалення в інтерєрі

3

Незважаючи на величезний вибір опалювальних приладів, у більшості нових багатоквартирних будинків встановлюють батареї стандартної моделі, а що вже говорити про старих квартирах з радянськими батареями «гармошкою». Не завжди є можливість і доцільність міняти батареї на більш сучасні, а зовнішній вигляд старих може не вписуватися в інтер’єр після ремонту. У такому випадку рекомендуємо звернути увагу на екрани для батарей опалення.

Екрани (решітки) для радіаторів в інтер’єрі виконують не тільки декоративну функцію, приховуючи некрасиві і громіздкі опалювальні прилади, а й можуть захистити дітей або тварин. Особливо це актуально в сім’ях з маленькими дітьми, які тільки почали ходити, а також у дитячих установах, поліклініках, спортзалах, де наявність екранів є обов’язковим. Небезпека для малюка представляє не тільки гаряча поверхня радіатора, але і кути (ребра), адже випадковий удар про них може привести до серйозної травми. У квартирах декоративні екрани для радіаторів грають, в основному, естетичну роль, особливо якщо вдома встановлені чавунні батареї. При правильному виборі екрани також можуть направити потік теплого повітря в потрібному напрямку, що значно підвищить ефективність обігріву приміщення.

Як вибрати екрани для батарей опалення

Вибираючи грати на радіатор, важливо керуватися такими критеріями:

 • екран не повинен погіршувати теплообмін;
 • вентилі регулювання повинні перебувати у вільному доступі;
 • екран повинен легко і швидко зніматися в разі аварії;
 • якщо є сумніви в надійності кріплення радіатора, вибирайте легку модель решітки.

Види декоративних екранів

За особливостями конструкції екрани можна виділити в такі групи:

 • плоский екран, що закриває тільки передню частину батареї;
 • навісний екран без кришки або з кришкою;
 • навісний екран — короб, який закриває радіатор з усіх боків.

Якщо батарея вбудована не в нішу і виступає над стіною, то краще зупинити свій вибір на екранах у вигляді короба або придбати навісні екрани, з кришкою або без. Останні, на відміну від короба, виглядають більш легко і не захаращують простір.

Навісні екрани з кришкою або короби також можна використовувати як оригінальну тумбу або підставку, особливо в літній час. В опалювальний сезон не варто змушувати кришку предметами, щоб не перешкоджати підйому теплого повітря, а також не провокувати нагрівання стоять предметів, особливо якщо вони з пластику.

У разі, якщо радіатор вже втоплений в нішу під вікном, то підійде плоска панель, як навісна, так і пересувна, на ніжках. Така легка конструкція відмінно справляється з декоративними функціями і не займає корисну площу.

За матеріалом виготовлення екрани бувають:

 • металеві;
 • дерев’яні;
 • пластикові;
 • скляні;
 • комбіновані (VLA і метал, ХДФ та скло, дерево і метал тощо)

Металеві екрани для батарей опалення

Металеві решітки для батарей роблять з алюмінієвого або сталевого листа з перфорацією. Перфорація може бути виконана як у вигляді звичайної сітки, так і у вигляді ажурних візерунків і орнаментів, що надає екрану особливий стиль і шик. Як правило, стандартний металевий екран має невисоку вартість, але ціна моделей з нержавіючої сталі з нестандартною перфорацією може досягати чималих сум. Металеві решітки володіють прекрасною тепловіддачею, легко монтуються і прості у догляді, їх запросто можна протирати вологою ганчіркою і навіть мити під струменем проточної води, вони не деформуються від тривалого впливу високої температури і не змінюють колір.

Решітки з металу добре впишуться в інтер’єр в стилі мінімалізм, хай-тек, растик або індастріал, тобто в приміщення, де присутні металевий декор і акценти. Інакше сталеві решітки будуть дисгармонировать з навколишньою обстановкою.

Дерев’яні решітки для радіаторів

Такі екрани чудово підійдуть для будь-якого типу батарей. Декоративні решітки виготовляються з натурального дерева різних порід, з дуба або бука до цінних і дорогих сортів. Особливу популярність мають решітки з ротанга — висушених стебел тропічної ліани. Різьблені візерунки, можливість покривати дерево лако-барвистими матеріалами дозволяють створювати унікальні екрани для батарей. Головними достоїнствами дерев’яних екранів можна назвати хорошу тепловіддачу, натуральність матеріалів і екологічну безпеку, естетичний зовнішній вигляд, який органічно впишеться практично в будь-який інтер’єр з дерев’яними меблями і аксесуарами, від класики до авангардних стилів. Але варто знати, що дерев’яні решітки мають більш високу вартість, ніж металеві, а також вимагають дбайливого догляду спеціальними засобами для дерева і можуть з часом деформуватися.

Екрани з МДФ і ХДФ, комбіновані

МДФ і ХДФ — це листовий матеріал середньої (MDF — Middle Density Fiberboard) або високою (HDF — High Density Fiberboard) щільності, який роблять методом пресуванням дрібних деревних волокон під впливом тиску і нагрівання. У порівнянні з деревом, це більш дешевий варіант. Як правило, з листів роблять сам короб, а сам екран зроблений з дерев’яною або ротанга сітки. Важливо пам’ятати, що якщо стека щільна і має мало отворів, то тепловіддача буде страждати, тому з належною увагою поставтеся до вибору матеріалу сітчастого екрану. У цю ж категорію можна віднести комбінації з різних матеріалів: короб з дерева, а сітка з ротанга або скла, короб з акрилового скла, а сітка з металу і так далі.

Скляні екрани для батарей

Скляні екрани порівняно рідко використовуються в інтер’єрі, хоча володіють великими декоративними можливостями. Такий екран може стати вишуканим аксесуаром, сильним акцентом в інтер’єрі і унікальним елементом декору. Екрани виготовляють із загартованого скла товщиною не більше 8 мм. Спеціальна обробка скла робить його стійким до пошкоджень і подряпин, а кути закруглені і безпечні. Тим не менш, в сім’ях з активними маленькими діточками є сенс використовувати дерев’яні або металеві решітки. Екран з скла можна чистити будь-яким засобом для миття вікон. Володіє хорошим теплообміном, але в ряді випадків за цим критерієм може поступатися моделей з інших матеріалів і з перфорацією. Скляні екрани роблять, як правило, у вигляді цілісних панелей. Вартість вітражних панелей висока, хоча є більш бюджетний варіант — акрилове скло. Натомість скляні екрани вражають різноманітністю декоративного оформлення. Численні техніки роботи зі склом дозволяють створювати унікальні зображення, орнаменти, вітражі і фактуру, від фотодруку до плівкового вітража.

Пластикові решітки для радіаторів

Пластикові екрани — найдешевші з усіх видів, але і найбільш небезпечні. Під впливом високої температури неякісний пластик може виділяти у повітря шкідливі речовини, видавати неприємний запах і деформуватися. Та й, як правило, пластикові екрани не відрізняються різноманітністю декоративного оформлення. Так що якщо немає коштів на якісний екран з безпечних матеріалів, краще залишити батарею у відкритому вигляді.

Вибираючи екрани для батарей опалення, обов’язково звертайте увагу на виробника, сертифікацію і відповідність стандартам. Не варто звертати увагу лише на зовнішні параметри, адже безпека і здоров’я сім’ї важливіше того, як екран підходить до кольору стін або підлоги. До речі, вибрати гарне і якісне підлогове покриття рекомендуємо в інтернет-магазині http://contractpol.com.ua/category/juteks_v9/. Вибір лінолеуму, ковроліну, спортивного і дерев’яного покриття підлоги приємно Вас здивує.

Сподіваємося, наш огляд допоможе Вам визначитися з вибором екрану для батареї. А поки ще трохи фотографій різних типів екранів в інтер’єрі: