Органайзер для ниток своїми руками

3

Якщо Ви часто і багато шиєте, то напевно замислювалися як і де зберігати котушки ниток. Можна придбати спеціальні тримачі для котушок, але навіщо витрачати гроші? Зробіть зручний органайзер для ниток своїми руками! Котушки будуть зберігатися в певному порядку, нитки не заплутаються, знайти потрібний колір буде простіше простого. Порядок і організація робочого місця рукодільниці — запорука успіху і гарного настрою! Пропонуємо кілька ідей зберігання котушок та два майстер-класу як зробити органайзер і шкатулку для ниток.

Загальна ідея полягає в тому, що котушки з нитками найзручніше зберігати на штирях, вбитих горизонтально, вертикально або під нахилом. Звичайно, можна котушки складати в коробочки і скриньки з відділеннями, але для того, щоб знайти потрібні, знадобиться більше часу.

Як зробити простий органайзер для ниток своїми руками?

Для того, щоб зробити такий органайзер для котушок, приготуйте:

 • лист фанери або ДСП;
 • довгі цвяхи і молоток;
 • олівець і лінійку;
 • декоративні багети;
 • спрей-фарбу.

Виріжте з листа фанери прямокутник необхідних розмірів. Накресліть олівцем сітку, відстань між лініями повинна бути трохи більше діаметра котушки з нитками. З допомогою молотка і цвяха намітьте отвори, де будуть стояти котушки.

Зробіть декоративну раму для краси, приклеївши по периметру дошки молдинг.

Пофарбуйте весь органайзер для ниток фарбою з балончика.

Фінальний і найважливіший етап — вбити в намічені місця цвяхи.

Готовий органайзер надійно прикріпіть до стіни і розташуйте на штирях котушки з нитками.

Цвяхи можна забивати трохи під кутом, щоб було краще видно колір ниток, а також щоб звести ризик зісковзування котушки зі штиря до нуля.

Замість цвяхів можна використовувати шурупи, дерев’яні кілочки, фломастери та олівці. Також можна пограти з формою основи, вирізавши з ДСП будь-яку фігуру.

Подібний органайзер для ниток не обов’язково вішати на стіну. Моделі меншого розміру можна зберігати в ящиках столу, в коробці або шкатулці.

Зверніть увагу, що для невеликих настільних варіантів органайзера можна використовувати лист пінопласту для основи і зубочистки в якості штирів.

Скринька для ниток своїми руками

Якщо ниток трохи, пропонуємо зробити дуже красиву і незвичайну скриньку. Такий органайзер для котушок може радувати не тільки власницю, але і стати чудовим подарунком для подруги-рукодільниці.

Для роботи знадобиться:

 • бляшана коробка від печива;
 • лінійка і олівець (фломастер);
 • молоток та цвях;
 • близько 50 болтів з гайками;
 • предмети і матеріали для декор кришки (ножиці, гудзики, котушка, мережива);
 • клей;
 • спрей-фарба;
 • малярська стрічка.

Намалюйте на зовнішньої сторони дна коробки сітки з горизонтальних і вертикальних ліній. Розрахуйте так, щоб відстань між кілочками було трохи більше діаметра найбільше котушки.

Цвяхом і молотком проробіть в денці отвори на місці кріплення штирів.

В отвори з зовнішньої сторони вставте болти і з внутрішньої закріпіть гайками.

Загалом, основні роботи вже закінчені і скринькою можна користуватися. Але ще можна красиво оформити і прикрасити коробку. Ви можете коробку просто пофарбувати з балончика або розмалювати акриловими фарбами, обклеїти серветками в техніці декупаж, прикрасити поверхню стрічками і намистом. А можна зробити ось такий тематичний декор, що складається з предметів для рукоділля.

Краю кришки заклейте малярським скотчем. Викладіть на кришці коробки композицію з гудзиків, стрічок, ножиць. Приклейте всі хорошим суперклеєм. Таким же чином прикрасьте і стінки скриньки.

Потім покрийте композицію фарбою з балончика.

Вийде приголомшлива шкатулка для зберігання ниток!