Декор новорічного столу: ідеї святкового оформлення

3

Новорічні свята вже близько, а значить, можна починати планувати святкування Нового року і Різдва. Якщо Ви плануєте зустрічати Новий рік вдома, в колі сім’ї та друзів, то важливо не тільки красиво прикрасити інтер’єр, але й приділити особливу увагу святкової сервірування столу. І хоча у нас прийнято змушувати всю поверхню столу салатами та іншими святковими стравами, пропонуємо Вам надихнутися ідеями, як зробити оригінальний декор новорічного столу, щоб створити приємну урочисту атмосферу.

Зміст:

 • Новорічна центральна композиція святкового столу
 • Тарілки, серветки столові прилади
 • Скатертина та стільці
 • При сервіровці новорічного столу важливо дотримуватися баланс між зручністю розташування всіх страв і декоративним оформленням. На красивих фотографіях ми часто бачимо лише святкову сервіровку і декор, які займають практично весь вільний простір столу. «А куди ж ставити їжу?»,- запитаєте Ви? Тут слід пам’ятати, що, по-перше, фотографії відображають лише загальні ідеї декорування, які повністю або частково можете використовувати. По-друге, більшість ідей декору запозичені з країн Західної Європи та США, де і символіка, і традиція святкувати Різдво дещо відрізняються від зустрічі Нового року. Найчастіше немає такого розмаїття святкових страв, їх не виставляють відразу на стіл або поруч з основним обіднім столом розташовується додатковий, з їжею. Саме тому є можливість красиво і яскраво оформляти центральні композиції новорічного столу і сервірувати стіл за всіма правилами хорошого тону. Але пам’ятайте, у всьому важливе почуття міри і стилю, не варто завалювати стіл іграшками і шишками.

  Новорічна центральна композиція святкового столу

  Центральним елементом новорічного декору столу є святкова тематична композиція. Дуже умовно такі композиції можна розділити на ті, в яких використовуються переважно натуральні матеріали або переважно різні іграшки і прикраси.

  Завжди добре виглядають букети з використанням дарів природи — хвойних гілок, шишок, живих квітів, фруктів, горіхів, ягід. Варіантів такого декору — безліч, від декількох хвойних гілочок в келихах до масштабних композицій з живих квітів і хвої. Зробіть різдвяний вінок з лапника, розкладіть великі шишки на столі, насипте горіхи або фрукти в скляні страви, поставте живі букетики квітів у вазочки. Такі композиції можна прикрашати невеликими ялинковими іграшками, серпантином і намистом, ставити декоративні свічки і ялинки.
  Використання в якості новорічного декору столу тільки іграшок має свої переваги. По-перше, немає ризику, що хвойні гілочки обсипаючи в тарілку з їжею, по-друге, комусь з гостей може заважати активний запах хвої або живих квітів на столі, та й, зрештою, прикрасити стіл ялинковими кульками і фігурками набагато простіше. Дайте волю фантазії!
  Тарілки, серветки столові прилади

  Навіть якщо немає місця для центральної композиції, новорічний декор столу можна виконати точково, сфокусувавши увагу на оформленні тарілок, столових приладів і серветок. Наприклад, ви можете придбати тематичні новорічні кільця для серветок або зробити їх самостійно з гілочок; столові прилади покласти в зшитий з фетру чохол у вигляді шапки Діда Мороза чи різдвяного шкарпетки для подарунків; на кожну тарілку покласти ялинкова кулька, шишку або маленький подарунок. Такі дрібниці «роблять» настрій і задають тон всій сервіровці.
  Скатертина та декор стільців

  Не варто забувати і про таких важливих елементах декору новорічного столу як скатертину і стільці. Скатертина з тематичними орнаментами, вишивкою або візерунком в клітинку може стати основним декоративним прийомом, так і підкреслити загальну стилістику.

  Про декор стільців зазвичай рідко хто згадує, а даремно! Невеликі віночки з гілок або ялинкові іграшки на спинці стільця будуть виглядати дуже мило. При бажанні Ви можете придбати або зшити самостійно чохли на спинку стільця у вигляді шапки Санта-Клауса, а можна просто повісити гарні серветки з вишитими сніжинками або ялинками.