Небо в інтерєрі: світильники у вигляді хмари

3

От було б добре, якби звичайний стеля у квартирі перетворювався в ясне блакитне небо пухнастими хмарами! Дизайнери інтер’єрів і промислові дизайнери пропонують чимало варіантів оформлення спальні і вітальні з використанням аксесуарів і освітлювальних приладів, які нагадують небо, а в деяких випадках і прекрасно імітують справжні хмари. Давайте подивимося на цікаві дизайнерські світильники у вигляді хмари.

Дует дизайнерів Margie Teeuwen і Erwin Zwier створили незвичайні світильники, стилізовані під хмари. Автори тривалий час працювали з папером, розкриваючи всі можливості, які вона дає для дизайну. Але для створення безпечного і довговічного світильника довелося шукати альтернативу папері зі схожими властивостями. В результаті експериментів світильники у вигляді хмари були зроблені і синтетичного матеріалу — пластикової біологічно розкладається папери. Світильники легко беруть і тримають будь-яку форму, їх можна м’яти і розтягувати, створюючи власний дизайн.

Здається, що ці хмари складаються з пухкої вати. Дизайнер з Голландії Wout Wessemius використовував цю ілюзію і зробив світильники у вигляді хмари з поліефірного волокна. Різна щільність вати в світильники пропускає більше або менше світла від лампочки, тому здається, що хмара закрила сонце. Користувач також може трохи змінювати форму світильника, витягаючи або збираючи волокно в грудки.

Китайський промисловий дизайнер Zhao Liping пропонує хмарні світильники у вигляді люстри і торшери. Плафони зроблені з матового полівінілхлориду, статичні і не змінюють форму. Ланцюжок — вимикач торшера нагадує крапельку дощу, а підстава — тінь хмари на землі. Подібні світильники в спальню, вітальню або дитячу прекрасно впишуться практично в будь-який інтер’єр, від лофта до стриманої класики.

Але ближче всіх до створення майже справжнього хмари підійшов новозеландський промисловий дизайнер Richard Clarkson. Його незвичайне аудіовізуальний пристрій — не просто світильник у вигляді хмари, але дуже тонка і точна імітація грозової хмари з усіма супроводжуючими ефектами (хіба що крім зливи). Любителі грозовий погоди тепер можуть у будь-який час прямо вдома насолодитися цим природним явищем. Хмара зроблено з губчатого синтетичного матеріалу з гіпоалергенним наповнювачем. Всередині захована вся електроніка, лампочки і динаміки. Світильник імітує гуркіт грому і спалахи блискавок як з дистанційного управління, так і реагуючи на рух. Передбачений модуль Bluetooth для управління пристроєм через смартфон або планшет, таки чином можна регулювати гучність і інтенсивність спалахів, програвати улюблену музику під гуркіт грому. Звичайно, є і просто функція каганця без додаткових ефектів.