Мініатюрний сад в розбитому горщику

3

Що робити з розбитим горщиком? Не поспішайте його викидати, пропонуємо цікаву ідею як подарувати друге життя керамічним виробам і створити мініатюрний сад в розбитому горщику! Міні садівництво не втрачає актуальності і досить популярний як серед дачників, так і міських жителів. Маленькі сади для фей і гномів красиво виглядають в саду, на клумбі у подвір’ї, на балконі або підвіконні квартири, причому захоплення викликають не тільки у дітей, але і у дорослих.

Розбитий квітковий горщик дає можливість створювати різнорівневі рослинні композиції з використанням іграшковою меблів, будинків, огорож, садових жителів і інших декоративних елементів. З кількох горщиків можна створити ціле чарівне королівство, населений казковими істотами! Причому до створення міні ландшафтного садка рекомендується залучати дітей.

Як зробити мініатюрний сад в розбитому горщику

Для того, щоб створити міні сад, Вам знадобиться:

  • один або кілька розбитих керамічних горщиків;
  • грунт;
  • камені для декору і дренажу;
  • рослини (мохи, сукуленти, кактуси та інші);
  • різні предмети для декору.

Приготуйте горщик. Ви можете взяти цілий керамічний горщик і, якщо не шкода, відбити молотком частина стінки. Тим же молотком можна розбити осколок на дрібні частини для декоративного оформлення (наприклад, для створення сходів). Насипте на дно горщика дрібні камені для дренажу, а потім грунт. Осколки кераміки укладає в землю ярусами, формуючи рельєф майбутнього казкового садка. Потім висаджуємо рослини, встановлюємо будиночки та інші елементи декору.

Рослини для мініатюрного саду в розбитому горщику

Зазвичай мініатюрні сади в горщику роблять тематичними, наприклад, скеляста пустеля, альпійська гірка, тропічний ліс. В залежності від обраної теми можна використовувати різні рослини для композицій — кактуси і сукуленти, листяні і квітучі види, трави і мохи. Бажано вибирати рослини з дуже низькою швидкістю росту, щоб зберегти зовнішній вигляд ландшафту. Крім цього, підбирайте рослини, невибагливі у догляді. Сад з видів сукулентних може прожити в розбитому керамічному горщику до 8 років, при цьому, крім досить рідкісного поливу, їм не потрібен особливий догляд. Рослин в саду не повинно бути дуже багато, головне в композиції — ландшафт і деталі.

Прекрасним вибором стане пахифитум, хавортія, нертера, седум, эуфорбия, крассула, гелксіна, гастерія, молодило, молочай, ломикамінь, карликові ялини, смереки, ялівець, мох-сфагнум і багато іншого.

Заздалегідь продумайте, де буде розташовуватися сад, з якого боку буде падати світло, а з якою — відкриватися вид на композицію. Для тінистій клумби в саду вибирайте листяні види, а для сухого і сонячного балкона — рослини пустель.