Ефект омбре при фарбуванні комода

3

Ефект омбре — задоволений популярний тренд у декорі інтер’єру. Це прекрасний спосіб додати кольору в ваш простір і зробити яскравий акцент. Ви можете придбати меблі, лампи та предмети декору з градієнтним забарвленням. Але якщо ви не хочете купувати що-небудь, то пропонуємо дати друге життя старій тумбі або комода. Саме комоди з ящиками — ідеальне «полотно» для початківців майстрів техніки омбре, так як кожен ящик можна забарвити в свій відтінок і не турбуватися про плавності переходу тонів.

 • Інструменти і матеріали.
 • Як пофарбувати комод в техніці омбре.
 • Фотогалерея комодів в техніці омбре.
 • Інструменти і матеріали:

  • комод (тумбочка);
  • крейдяна фарба 2 кольори (біла і вибраний вами колір);
  • пензлик;
  • ємності для змішування фарб.

  Трохи про крейдяної фарбі.

  Вона була розроблена спеціально для фарбування меблів. Назва походить не тільки з-за складових компонентів. Крейдяна фарба створює матову, оксамитову поверхню, яка на дотик нагадує крейда. Спеціальний склад фарби популяризувала в Європі британська художниця і декоратор Енні Слоун (Annie Sloan). Її винахід дуже спростило технологію фарбування меблів і звільнило простір для творчості в цьому процесі. Чому? Та тому крейдяна фарба не вимагає попередньої обробки дерева, а також фінального покриття поверхні чимось ще. Ви просто берете кисть, крейдяну фарбу і фарбуєте. Фарба чудово лягає на будь-які матеріали — дерево, бетон, метал, камінь, цегла, пластик. Швидко сохне, нетоксична, лягає щільним шаром, міцна і надійна. Сьогодні в Україні і РФ можна придбати таку фарбу в будівельних гіпермаркетах, декораторських магазинах і, звичайно, в інтернет-магазинах.

  Як пофарбувати комод в техніці омбре

  ♥ Крок 1. Витягніть з комода всі ящики і відкрутіть ручки. Звичайно, можна фарбувати весь ящик, включаючи внутрішню і задню частину, а можна тільки передню стінку і бічні зовнішні. Все залежить від стану меблів і ваших уподобань.

  ♥ Крок 2. Біла фарба — для каркаса комода. В якості базового кольору ви можете вибрати будь-який інший, але ми рекомендуємо саме білий, так як він чудово поєднується з усіма відтінками і дозволить домогтися чудового ефекту омбре. Занурте кисть в білу крейдяну фарбу і акуратно фарбуйте комод рівним тонким шаром. Не поспішайте, це свого роду заспокійлива медитація.

  ♥ Крок 3. Далі приступайте до фарбування ящиків. Для створення градієнтних відтінків достатньо двох кольорів — білого і ще якогось, наприклад, синього, рожевого або зеленого. В даному прикладі комод має п’ять ящиків, значить, потрібно зробити чотири відтінки, так як п’ятий — це готова кольорова фарба. Для високого комод з безліччю ящиків підійде м’яка розтяжка кольору, для 2-3 ящиків — більш контрастний перехід.

  Налийте трохи кольорової фарби в ємності (4 банки, склянки). Потім додайте білий колір в кожну ємність, щоб освітлити колір, наприклад, додайте 1 столову ложку в першу банку, 2 ст. л — у другу, 3 ст. л — в третю і так далі. Можливо, вам доведеться відрегулювати кількість білої фарби, яку ви використовуєте, в залежності від того, скільки кольорової фарби вам потрібно для покриття скриньки і який контраст ви хочете між ящиками. Ми рекомендуємо тестувати кожен колір на невеликій ділянці задньої стінки і дозволяти йому висохнути, перш ніж покривати фарбою весь ящик.

  ♥ Крок 4. Дайте скриньок та комоду висохнути мінімум 4 години. При бажанні можна покрити меблі другим шаром фарби. Тут важливо буде потрапити в початковий відтінок. Тому якщо ви плануєте фарбувати ящики другим шаром, то розраховуйте кількість фарби в ємностях. Не забудьте щільно закрити їх, поки висихає перший шар.


  Фотогалерея: комоди з ефектом омбре
  Джерело: http://technosite.com.ua/category/conditioners/